Legenda motošportu zvažuje koniec kariéry: Možno bude jednoduchšie skončiť bez fanúšikov!

Valentino RossiValentino Rossi Zdroj: SITA/AP/Eric Gay

RÍM - Taliansky motocyklový pretekár Valentino Rossi vstúpil do kolotoča MotoGP v roku 2000. Odvtedy sa stal sedemkrát majstrom sveta a získal status legendy motošportu. Ani v jeho prípade sa však nedá zastaviť čas a 41-ročný jazdec priznal, že čoraz intenzívnejšie rozmýšľa nad koncom kariéry.

Prispela k tomu aj pandémia koronavírusu, pre ktorú museli odložiť začiatok sezóny, jej štart je na programe 19. júla v španielskom Jereze. S najväčšou pravdepodobnosťou sa však tento rok bude jazdiť bez divákov. "Stále milujem motošport, ale počas tejto výluky som zistil, že sa dokážem zabaviť aj bez neho. Možno bude jednoduchšie skončiť bez fanúšikov okolo mňa. Čoskoro všetkým oznámim moje ďalšie plány. Keď skončím, bude to smutný deň, ale neobávam sa toho," povedal Rossi v rozhovore pre BT Sport.

Valentino Rossi Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Nicolas Aguilera

Napriek pochmúrnym vyjadreniam však zatiaľ nič nenasvedčuje, že by "doktor" ukončil kariéru v blízkej budúcnosti. V médiách koluje informácia, že rokuje s tímom Petronas na prestupe z Yamaha Motor Racing a dohoda je takmer už hotovou vecou: "Do tímu Petronas prestúpim iba v tom prípade, ak budem mať pocit, že môžem bojovať o víťazstvá, nechcem, aby sa to zvrhlo na rozlúčkové turné."

Viac o téme: Valentino Rossi
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Eric Gay
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články