Slovenská elita si zmeria sily: Domáci turnaj prilákal to najlepšie, čo doma máme

Filip Polášek
Filip Polášek

BRATISLAVA - Hoci pre pandémiu koronavírusu museli zrušiť júnový mužský challenger Bratislava Open, slovenskí tenisoví fanúšikovia nevyjdú naprázdno. V termíne 17.-20. júna sa v hlavnom meste uskutoční podujatie s rovnakým názvom, na ktorom sa zúčastní domáca elita.

Na kurtoch TK Slovan Bratislava sa predstaví šestnásť najlepších slovenských hráčov a hráčok. Hosťom bude aj držiteľka voľnej karty do hlavnej súťaže Belinda Benčičová, ktorá má slovenské korene a  momentálne sa zdržiava v Bratislave. Okrem nej budú v ženskom pavúku bojovať o trofej aj Viktória Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová i Rebecca Šramková.

V mužskej časti prisľúbili účasť Andrej Martin, Jozef Kovalík, Norbert Gombos, Filip Horanský, Alex Molčan, Lukáš Klein a pridajú sa aj juniori, ktorých nominuje Slovenský tenisový zväz. Vo štvorhre sa nastúpia Filip Polášek a Igor Zelenay. "Možno, keď sa na to budú cítiť, vyskúšajú si aj dvojhru. Chýbať bude pre nedoliečené zranenie iba Martin Kližan, lebo ešte nezačal prípravu. Doliečuje si ruku," uviedol na webe Slovenského tenisového zväzu (STZ) organizátor turnaja Branislav Stankovič.

Okrem dvojhier sa bude hrať osmička štvorhier. Dotácia na každý turnaj je 10 000 eur, spolu si teda účastníci rozdelia 20 000 eur. Hrať sa bude klasickým vyraďovacím spôsobom na štyroch kurtoch (čísla 5,8,9,11) TK Slovan Bratislava už od prvého dňa. "Budeme mať dostatok kvalitných zápasov. Nech ich fanúšikovia uvidia všetky. Na dvoch kurtoch bude aj webkamera a z nich živý prenos. O televíznom prenose sa ešte rokuje," uviedol Stankovič, ktorá dúfa, že do polovice júna sa obmedzenia pre šport takmer úplne zrušia: "Dúfam, že tie obmedzenia budú minimálne. Čo sa týka samotného tenisu na kurte, obmedzenia nebudú žiadne. Hráči sú ďaleko od seba, nie sú v kontakte. Možno si po zápase nepodajú ruky, a dajú si iba 'lakťovku . Zberačov a čiarových rozhodcov by som chcel mať až na finálový deň, nech je to dôstojné. Loptičky si budú zberať tenisti sami, na empajri budú iba hlavní rozhodcovia."


Tagy: Filip Polášek Igor Zelenay Anna Karolína Schmiedlová Andrej Martin Viktória Kužmová Jozef Kovalík Belinda Benčičová Rebecca Šramková Norbert Gombos Branislav Stankovič Alex Molčan Lukáš Klein Filip Horanský Bratislava Open TK Slovan Bratislava

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA/Alexandra Čunderlíková

DISKUSIA