Jeden tím, trojica možných lídrov: Tím Ineos stojí pred poriadne náročnou otázkou

Geraint Thomas, Egan Bernal a Chris Froome
Geraint Thomas, Egan Bernal a Chris Froome

LONDÝN - Poslední víťazi slávnej Tour de France Chris Froome, Geraint Thomas a Egan Bernal sa zatiaľ pripravujú na pozíciu lídra zostavy tímu Ineos pre tento ročník "Starej dámy" všetci traja. Vedenie stajne nechce na nikoho z hviezdneho tria ukázať s tak veľkým predstihom, rozhodnutie si miesto toho nechajú na neskôr.

O rozdelení úloh pre Tour v prednej britskej stajni sa živo špekuluje už niekoľko týždňov. Je totiž zrejmé, že tie najvyššie ambície majú všetci traja. V súvislosti s Froomom, ktorý sa túži piatym triumfom vyrovnať legendám Eddymu Merckxovi, Miguelovi Indurainovi, Bernardovi Hinaultovi a Jacquesovi Anquetilovi, sa kvôli tomu dokonca hovorilo aj o možnosti jeho prestupu inam v priebehu sezóny.

Na rozhodnutie je ale potrebné si ešte nejaký ten týždeň počkať. Stajňa sa bude zrejme riadiť výsledkami pretekárov počas júla, ich aktuálnou formou a tiež tímovou stratégiou pre najslávnejšie etapový závod sveta.

"V tíme máme troch víťazov predchádzajúcich ročníkov Tour. Všetci traja ukázali, že sú schopní viesť tím. A všetci traja sú nabudení pripraviť sa na túto rolu znova. Vieme ale, že náš šport môže priniesť radu zmien. A aj preto necháme konečné rozhodnutie na obdobie, kedy bude zrejmé, aká je forma jazdcov a ich kondícia, ale budeme vyberať aj podľa toho, kto z nich nám bude najlepšie zapadať do tímovej stratégie," uviedla stajňa vo vyhlásení pre server cyclingnews.com.

"Vzhľadom k sile tohtoročných súperov tiež vieme, ako veľmi je dôležitá kolektívna sila, jednota a skúsenosť nášho tímu. To všetko potom optimalizuje naše šance na výhru," dodal tím Ineos.

Froome v stredu večer na talianskej verzii spoločnosti Sky Sports uistil, že tímové záujmy sú nadradené tým osobným. "Som pripravený na Tour a som tiež pripravený byť lídrom. Dôležité ale je, aby na konci dňa zvíťazil tím. To je vec, na ktorej záleží. Cesta potom rozhodne zvyšok," povedal Froome.

"Traja lídri? Nájdeme riešenie a budeme rešpektovať naše ciele a záujmy. Vyhrať bude chcieť každý, ale počíta sa hlavne to, ako dopadne náš tím," doplnil Froome.Tohtoročný 107. ročník Tour de France mal začať 27. júna. Kvôli pandémií koronavírusu bol pretek odložený o dva mesiace a začne až 29. augusta.


Tagy: Chris Froome Geraint Thomas Egan Bernal Ineos

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP, koláž Športky

DISKUSIA