Nažhavené stroje už iba stačí vypustiť von: Hamilton, Vettel a spol. môžu začať odpočítavať!

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton

SPIELBERG - Štartu sezóny formuly 1 počas prvého a druhého júlového víkendu v Spielbergu zrejme už nič nebráni. Rakúska vláda dnes dala usporiadateľom zelenú, potom čo ministerstvo zdravotníctva potvrdilo, že hygienická koncepcia konania Grand Prix spĺňa všetky požiadavky zohľadňujúce aktuálne opatrenia v boji so šírením koronavírusu. Na Red Bull Ringu by mali prebehnúť dve preteky 5. a 12. júla.

"Po detailnom rozbore odborníkov vyhovuje koncepcia z pohľadu ministerstva zdravotníctva nárokom v časoch koronakrízy," povedal rakúsky minister zdravotníctva Rudolf Anschober. Ako uviedla APA, s ohľadom na postupné uvoľňovanie vládnych opatrení nie je ale nakoniec vylúčená ani prítomnosť divákov na okruhu, hoci vo veľmi obmedzenom mnosžtve, približne 500 fanúšikoch. To ale vylúčil poradca domácej stajne Red Bull Helmuth Marko, koncepcia podľa neho s prítomnosťou fanúšikov nepočíta.

K základným opatreniam bude patriť testovanie všetkých účastníkov a členov tímov na koronavírus ešte pred cestou do Rakúska a ich izolácia. Dopraviť sa do krajiny majú charterovými letmi na neďaleké vojenské letisko v Zeltwegu, aby maximálne skrátili cestovanie po Štajersku. Majstrovstvá sveta F1 kvôli chorobe COVID-19 ešte vôbec neodštartovali, zrušených alebo odložených bolo už desať pretekov. Vedenie šampionátu pracuje na núdzovom kalendári, ktorý by mohol obsahovať až pätnásť Veľkých cien. 

Spočiatku má byť centrom Európa, po rakúskych závodoch má podľa niektorých scenárov prísť na rad 19. júla maďarská Grand Prix a nasledovať by mohli dve preteky v Silvertstone (2. a 9. augusta) a po jednom v Barcelone (16. augusta), v Spa-Francorchamps (30. augusta) a v Monze (6. septembra). Potom by sa mala formula 1 presunúť do zámoria, finále má v decembri hostiť Abú Zabí.


Tagy: F1 Veľká cena Rakúska

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Rick Rycroft

DISKUSIA