Plzeň takmer vyrovnala rekord! Guľa srší spokojnosťou: Perfektný výkon, futbal nám chutil

Tréner Plzne Adrián Guľa so svojimi zverencamiTréner Plzne Adrián Guľa so svojimi zverencami Zdroj: Facebook/FC Viktoria Plzeň

PLZEŇ - Futbalisti Plzne deklasovali v prvom domácom ligovom zápase po koronavírusovej prestávke Mladú Boleslav 7:1 predovšetkým vďaka hetriku Aleša Čermáka. Viktoria vyhrala aj siedme súťažné stretnutie pod trénerom Adriánom Guľom a z druhého miesta tabuľky stráca osem bodov na vedúcu Slaviu.

Okrem Čermáka sa v dueli 26. kola trafili Jean-David Beauguel, Milan Havel a striedajúci Tomáš Chorý s Ondřejem Mihálikom. Za hostí zmiernil debakel premenenou penaltou Jiří Klíma. Napriek tomu siedma Boleslav utrpela najväčšiu porážku v samostatnej najvyššej súťaži.

"Futbal chlapcom chutil, hrali sme jednoducho, rýchlo, v pohybe. Predviedli sme tímový, kompaktný výkon. Boli sme veľmi silní aj defenzívnej činnosti, čo je v takýchto zápasoch veľmi dôležité. Mali sme hlad po góloch," povedal Guľa na videotlačovej konferencii.

Na zápase kvôli opatreniam proti šíreniu ochorenia COVID-19 mohlo byť len 300 ľudí vrátane hráčov, realizačných tímov a rozhodcov. Na rozdiel od niektorých iných stretnutí sa v Plzni do kvóty nevošli žiadni fanúšikovia. Viktoria sa pokúsila oživiť atmosféru tým, že do reproduktorov od začiatku pustila chorály svojich skalných fanúšikov. Asi päťdesiatka plzenských priaznivcov po zápase prišla ku štadiónu hráčom poďakovať.

Tréner Viktorie Plzeň Adrián Galéria fotiek (3) Zdroj: Facebook/FC Viktoria Plzeň

"Je to podľa mňa lepšie ako ticho, ale najviac ma potešilo, že fanúšikovia čakali na hráčov mimo tribúny a poďakovali im za výkon. To bola veľká odmena pre chlapcov," ocenil Guľa.

Perfektný výkon

Druhý polčas mal veľmi podobný priebeh ako ten prvý. V 52. minúte Čermák zužitkoval hlavou Beauguelov center a pripísal si druhý ligový hetrik v kariére. Tri góly v jednom zápase dosiahol ešte v apríli 2018 v Brne. "Na Sparte som mal dve veľké šance, ktoré som bohužiaľ nepremenil. Tak som rád, že dnes tam padli tri góly. Veľa hetrikov som v živote nedal a som za to šťastný," konštatoval Čermák.

Plzeň ešte vylepšila triumf 6:1 nad Mladou Boleslavou z minulého domáceho ligového zápasu v auguste 2018 a takmer vyrovnala svoje najvyššie víťazstvo v samostatnej najvyššej súťaži 7:0 nad Ústí nad Labem zo septembra 2010. "Perfektný výkon, zaslúžené skóre, pretože v dueli sme mali viacero ďalších možností. Sme mimoriadne vďační za toto víťazstvo," vyhlásil slovenský kouč Guľa.

Viac o téme: Viktoria Plzeň Adrián Guľa Aleš Čermák