Výkon, aký sa opakuje len veľmi zriedkavo: Zomrel legendárny športovec (†84)!

Morrow v Melbourne napodobnil ziskom troch zlatých medailí dovtedajší rekord legendárneho Jesseho OwensaMorrow v Melbourne napodobnil ziskom troch zlatých medailí dovtedajší rekord legendárneho Jesseho Owensa Zdroj: SITA/AP Photo/Pool

NEW YORK - Vo veku 84 rokov zomrel trojnásobný olympijský víťaz Bobby Joe Morrow z USA, ktorý na OH 1956 v Melbourne získal zlato v šprinte na 100 m, 200 0 aj v štafete na 4x100 m. Informovala agentúra AFP.

Morrow v Melbourne napodobnil ziskom troch zlatých medailí v týchto disciplínach dovtedajší rekord legendárneho Jesseho Owensa. Po nich sa takéto unikátne "treble" na jedných OH podarilo získať už len Američanovi Carlovi Lewisovi a Jamajčanovi Usainovi Boltovi.

Morrowa v roku 1956 vyhlásil prestížny Sports Illustrated za Športovca roka, keď v ankete zdolal bejzbalového hrdinu Mickeyho Mantleho a boxera Floyda Pattersona.

V roku 1958 Morrow ukončil športovú kariéru, ale o dva roky sa ešte pokúsil v americkej kvalifikácii o nomináciu na OH 1960, no neuspel. V jeho rodnom texaskom San Benite po ňom pomenovali futbalový štadión.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Bobby Joe Morrow
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP Photo/Pool
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články