Búrlivák Balotelli sa opäť vykašlal na tréning: Brescia stráca trpezlivosť

Mario Balotelli a tréner Brescie Eugenio CoriniMario Balotelli a tréner Brescie Eugenio Corini Zdroj: SITA/AP/Simone Venezia/ANSA

BRESCIA - Taliansky futbalista Mario Balotelli druhýkrát v priebehu piatich dní neprišiel na tréning vo svojom klube Brescia Calcio. Po tom, čo sa v utorok nedostavil do tréningového centra účastníka Serie A, ignoroval aj sobotňajšiu dopoludňajšiu tréningovú jednotku.

Tá sa mala začať o deviatej hodine ráno. Dvadsaťdeväťročný útočník mal v rámci nej absolvovať terapiu ohľadne menšieho zranenia, ktoré utrpel minulý piatok. Balotelli by mal od pondelka do nedele individuálne trénovať dvakrát denne, no je otázne, či sa na predpísaných cvičeniach zúčastní.

Podľa talianskych médií má už prezident klubu Massimo Cellino dosť Balotelliho excesov. Podľa neho je pôsobenie útočníka od jeho augustového príchodu sklamanie. Viacnásobné ignorácie tréningov, ktoré v Taliansku umožnili po uvoľnení opatrení v boji s koronavírusom, zrejme povedú k predčasnému rozviazaniu zmluvy s kontroverzným futbalistom.

Balotelli prišiel do Brescie vlani v lete z francúzskeho Olympique Marseille a s klubom podpísal trojročný kontrakt. Jeho cieľom bolo dostať sa do nominácie na EURO 2020, ktoré pre pandémiu koronavírusu odložili na budúci rok. V 19 dueloch strelil päť gólov. Klub, v ktorom hráva aj slovenský futbalista Nikolas Špalek, figuruje v tabuľke prerušenej Serie A na poslednej priečke.

Viac o téme: Mario Balotelli Brescia Calcio
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Simone Venezia/ANSA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články