Sancho a Thuram sa nevyhnú disciplinárke za odsúdenie rasizmu: Pravidlá platia pre všetkých rovnako

V nedeľu podporil gestom protesty aj útočník Dortmundu Jadon Sancho
V nedeľu podporil gestom protesty aj útočník Dortmundu Jadon Sancho

BERLÍN - Disciplinárna komisia Nemeckého futbalového zväzu (DFB) zrejme otvorí konania proti viacerým hráčom, ktorí počas víkendových zápasov poukázali na smrť Georgea Floyda. Ten zomrel minulý týždeň v americkom Minneapolise pri zatýkaní. Policajná brutalita vyvolala vlnu protestov po celých USA, ktoré prerástli do násilností.

Stanovy nemeckej bundesligy však zakazujú politické prejavy, tie nesmú byť ani na tričkách pod dresmi, rovnako ako reklama, či náboženské a osobné stanoviská. Informovala o tom agentúra DPA. V nedeľu podporil gestom protesty aj útočník Dortmundu Jadon Sancho. V zápase na ihrisku Paderbornu sa na triumfe Borussie 6:1 podieľal hetrikom, pričom po prvom svojom góle v 57. minúte si vyzliekol dres, aby pod ním mohol ukázať tričko s nápisom "Justice for George Floyd" (Spravodlivosť pre Georgea Floyda). Dvadsaťročný Angličan za to dostal od rozhodcu žltú kartu.

Hnutie proti policajnému násiliu voči afroamerickej komunite v USA podporil aj Marcus Thuram z Borussie Mönchengladbach, ktorý jeden z dvoch svojich gólov do siete Unionu Berlín pri výhre 4:1 oslávil pokľaknutím na jedno koleno a sklonením hlavy.


Tagy: Jadon Sancho Marcus Thuram DFB

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Lars Baron

DISKUSIA