Fenomén Ronaldo vymenoval najlepšiu päticu futbalistov: Cristiana Ronalda by ste tam hľadali márne!

Ronaldo
Ronaldo

BRATISLAVA - Legendárny brazílsky útočník Ronaldo patril nielen medzi najlepších útočníkov svojej doby, ale celej histórie svetového futbalu. "Il Fenomeno" ako ho fanúšikovia prezývali v najnovšom rozhovore pre španielsky denník AS vymenoval piatich najlepších hráčov súčasnosti.

43-ročný rodák z Ria de Janeira prezradil, že je obrovským fanúšikom fanúšikom Kyliana Mbappého, ktorého mnoho ľudí prirovnáva práve k Ronaldovi. "Číslo jeden je samozrejme Lionel Messi. Bude trvať ďalších 20, alebo 30 rokov, kým uvidíme niečo podobné. Tiež sa mi veľmi páči Salah, Hazard a Neymar. Rád sledujem Neymarovu hru. Mnoho ľudí hovorí, že Mbappé vyzerá na ihrisku ako ja. Je veľmi rýchly, má dobré zakončenie a vynikajúci pohyb," uviedol Ronaldo, ktorý už v minulosti vyzdvihol spomínaného Mohameda Salaha: "Milujem Salaha. Je to neuveriteľný hráč s veľkou kvalitou. Myslím si, že je podobný Messimu. Nedávno som čítal, že som bol jeho inšpiráciou. Bol som nadšený, keď som to videl."

Ronaldo počas profesionálnej kariéry siahol na viaceré úspechy. V roku 2002 sa radoval z dvoch titulov Majstrov sveta, v roku 1997 a 2002 získal ocenenie Ballon d´Or pre najlepšieho futbalistu planéty. V drese Interu Milána, Barcelony a Realu Madrid bol postrachom obrancov celej Európy.


Tagy: Ronaldo

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Walter Bieri

DISKUSIA