600 kilometrov do nového klubu prejde na bicykli: Niekdajšia hviezda Brazílie pomôže dobrej veci!

Fred (9) v drese Brazílie na pohári konfederácií FIFA v roku 2013Fred (9) v drese Brazílie na pohári konfederácií FIFA v roku 2013 Zdroj: profimedia.sk

BELO HORIZONTE - Bývalý brazílsky futbalový reprezentant Fred sa rozhodol prejsť cestu medzi bývalým a novým pôsobiskom na bicykli a poňal ju charitatívne.

Počas 600 kilometrov dlhej jazdy chce tridsaťšesťročný hráč zabezpečiť základné potraviny pre chudobné rodiny, ktoré o to viac zasiahla pandémia koronavírusu.

Fred v nedeľu oznámil odchod z Cruzeira a vráti sa do Fluminense, ktorému pomohol k dvom titulom. Z Belo Horizonte do Ria de Janeira sa včera ráno vydal na bicykli. A pretože pôjde po menších cestách, aby sa vyhol prevádzke aj davom fanúšikov, prejde približne 600 km. Plánuje, že mu to bude trvať päť dní.

"Pri tom chcem pomôcť štyrom tisícom rodinám tým, že im zabezpečím jedlo. Za každý prejdený kilometer jeden darčekový kôš," uviedol Fred, účastník majstrovstiev sveta v rokoch 2006 a 2014, ktorý obliekol brazílsky dres v 39 zápasoch a dal 18 gólov. Na twitterovom účte pridal zopár fotiek v cyklistickom oblečení a označil svoju púť ako Tour de Fred.

Absolvovať cestu na bicykli sa rozhodol aj preto, že počas koronavírusovej karantény sa cyklistike poriadne venoval.

Viac o téme: Brazília Fred Fluminense Cruzeiro
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články