Liberec so Slovákmi v zostave triumfoval na pôde Jablonca: Slavia si upevnila pozíciu lídra

Hráči Slovana LiberecHráči Slovana Liberec Zdroj: Profimedia

LIBEREC - Futbalisti Slovana Liberec zvíťazili v utorkovom zápase 27. kola najvyššej českej súťaže na ihrisku FK Jablonec 1:0 a v tabuľke preskočili svojho súpera. Po treťom triumfe za sebou sa posunuli na tretie miesto, pričom na rivala majú náskok dvoch bodov, na druhú Plzeň strácajú jedenásť.

O jediný gól 53. podještědského derby sa postaral v 80. minúte stredopoliar hostí Tomáš Malinský, keď prenikol do šestnástky a svoju strelu zakrútil presne k ľavej žrdi. Už v prvom polčase neuznali gól útočníkovi Liberca Janovi Kuchtovi, VAR preukázal, že si pred zakončením sklepol loptu rukou. V základnej zostave Slovana nastúpili aj dvaja slovenskí legionári, Martin Koscelník odohral celý zápas, jeho krajan Jakub Hromada striedal krátko pred gólom. V drese domácich odohral 84 minút Jakub Považanec.

Líder tabuľky Slavia Praha zvíťazil na pôde posledného 1. FK Příbram tesne 1:0. Hostia mali počas celého priebehu viac z hry, no dlho sa nedokázali strelecky presadiť. Podarilo sa to až v 82. minúte striedajúcemu chorvátskemu útočníkovi Petarovi Musovi. Slavia má na čele tabuľky jedenásťbodový náskok pred druhou Plzňou, tá má však k dobru stredajší duel v Ostrave.

V ďalšom zápase medzi FK Mladá Boleslav a FC Fastav Zlín sa zrodila remíza 1:1. Oba tímy tak stále čakajú na prvú výhru po ligovom reštarte, Boleslav je v tabuľke ôsma, Zlín štrnásty.

Česká liga - 27. kolo:
FK Jablonec - FC Slovan Liberec 0:1 (0:0)
Gól: 80. Malinský
/J. Považanec hral do 84. min - M. Koscelník celé stretnutie, J. Hromada hral do 80. min/

FK Mladá Boleslav - FC Fastav Zlín 1:1 (1:1)
Góly: 24. Budínský - 21. Tatajev (vl.)