Všetko malo byť inak, hviezdny Cristiano mal obliekať iný dres! Bol v plánoch iného talianskeho celku

Cristiano Ronaldo v službách Juventusu
Cristiano Ronaldo v službách Juventusu

MILÁNO - Portugalská superstar Cristiano Ronaldo urobil svoje najväčšie rozhodnutie v roku 2018, keď vymenil španielsky Real Madrid za taliansky Juventus. Všetko však mohlo byť inak. Ronaldo pred podpisom s Juventusom mal na stole inú dohodu s iným talianskym celkom.

Ako uviedol bývalý športový riaditeľ AC Miláno Massimiliano Mirabelli, hviezdny hráč mal posilniť práve milánsky celok. Nakoniec sa však upísal Juventusu za približne 100 miliónov dolárov. Všetko mali údajne stopnúť vtedajší majitelia klubu. Mirabelli pripúšťa, že keby boli pri kormidle terajší majitelia, portugalská superstar mohla obliekať dres "Rossoneri": "So súčasnými majiteľmi by bol CR7 určite hráčom AC Miláno." 

"Vedeli sme o problémoch Ronalda s Realom. Urobili sme všetko, ale čínsky majitelia dohodu stopli, pretože by bola finančne nezvládnuteľná," spomína bývalý športový riaditeľ. "O všetkom sme už distkutovali aj s Jorge Mendesom," uviedol Mirabelli pre Sportitalia.  

AC malo zmeniť aj kouča

Podľa Mirabelliho malo mať AC Miláno aj hviezdneho trénera. Tým zvučným menom mal byť Antonio Conte, ktorý nakoniec zakotvil v konkurenčom Interi. "Som hrdý na to, že som nakoniec vybral Gattusa. Rozhodol som sa správne. Vybral som ho pre jeho profesionalitu, prístup a lásku k tomuto športu," spomína podľa The Sun na svoje časy v službách milánskeho celku Mirabelli. 


Tagy: Cristiano Ronaldo Juventus Turín AC Miláno

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

DISKUSIA