Súboje o titul a udržanie prinesú zaujímavé duely: ÚLK zverejnila termíny nadstavby

Prezident ÚLK Ivan Kozák
Prezident ÚLK Ivan Kozák

BRATISLAVA - Najvyššia slovenská futbalová súťaž sa po ústupe pandémie koronavírusu opäť rozbehne v sobotu 13. júna zápasmi prvého kola nadstavbovej časti. V skupine o titul si úradujúci majster Fortuna ligy a tabuľkový líder ŠK Slovan Bratislava zmeria sily s MFK Ružomberok, duel na Tehelnom poli má výkop o 18.00 h.

Už o hodinu skôr (17.00) sa v skupine o udržanie odohrajú všetky tri zápasy AS Trenčín - FK Pohronie, FC Vion Zlaté Moravce-Vráble - FC Nitra a FK Senica - ŠKF iClinic Sereď. V sobotu o 20.00 h v rámci skupiny o titul nastúpia futbalisti DAC 1904 Dunajská Streda proti MFK Zemplín Michalovce, kolo dohrajú v nedeľu 14. júna o 18.00 h na štadióne pod Dubňom, kde druhý tím tabuľky MŠK Žilina privíta trnavský Spartak.

Nadstavba vyvrcholí barážou o účasť vo Fortuna lige a prípadne i play off o Európsku ligu. Tie sú na programe 14. resp. 17. júla. Termíny by sa už posúvať nemali, vzhľadom na to, že do 20. júla musí podľa posledných platných informácií ÚLK nahlásiť Európskej futbalovej únii (UEFA) pohárových účastníkov.

Dobrou správou pre futbalového fanúšika je aj to, že najvyššia súťaž sa bude objavovať na televíznych obrazovkách častejšie ako doteraz. Verejnoprávna RTVS odvysiela z prvých troch kôl dva vybrané prenosy. Orange Šport takisto pokryje dva zápasy z kola s výnimkou prvého a posledného kola nadstavby. V prípade play off o UEFA Európsku ligu by boli televíznymi partnermi pokryté oba semifinále a finále.

"Je pozitívne, že sa nám podarilo dostať futbal na televízne obrazovky vo vyššej miere ako doteraz. Chcel by som sa poďakovať vysielateľom, ktorí ukázali, že im na našom futbale záleží a súhlasili s našim návrhom o zvýšení počtu TV prenosov v jednotlivých kolách nadstavby. Naďalej platí, že všetky zápasy nadstavby odvysiela online aj partner Huste.tv, s ktorým pripravujeme spoločný projekt #spoluzafutbal pre virtuálnych fanúšikov, ktorých však čo najskôr chceme mať priamo na štadiónoch," uviedol pre web ÚLK výkonný riaditeľ Michal Mertinyák.

Program 1. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy:

Skupina o titul

sobota 13. júna:
18.00 ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok
20.00 DAC 1904 Dunajská Streda - FK Zemplín Michalovce

nedeľa 14. júna:
18.00 MŠK Žilina - FC Spartak Trnava

sobota 20. júna:
18.00 Žilina - Slovan (RTVS)

nedeľa 21. júna:
18.00 Michalovce - Ružomberok (RTVS)
20.00 Trnava - Dunajská Streda 

 sobota 27. júna:
18.00 Michalovce - Trnava (RTVS)

nedeľa 28. júna:
18.00 Ružomberok - Žilina (RTVS)
20.00 Dunajská Streda - Slovan (Orange 

Skupina o udržanie

sobota 13. júna:
17.00 h AS Trenčín - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
17.00 h FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FC Nitra
17.00 h FK Senica - ŠKF iClinic Sereď

sobota 20. júna:
17.00 Nitra - Senica
20.00 Zlaté Moravce - Trenčín (Orange Sport)

nedeľa 21. júna:
17.00 Sereď - Pohronie (hrá sa v Zlatých Moravciach)

sobota 27. júna:
17.00 Sereď - Nitra (hrá sa v Zlatých Moravciach)
17.00 Pohronie - Zlaté Moravce
20.00 Senica - Trenčín (Orange Sport)


Tagy: FC Spartak Trnava MŠK Žilina SFZ ŠK Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Jakub Kotian

DISKUSIA