Piate kolo testov v Premier League s jedným pozitívnym prípadom: Nález pochádza z tábora Spurs

Ilustračné foto
Ilustračné foto

LONDÝN - Piate kolo testovania na koronavírus v kluboch anglickej futbalovej Premier League prinieslo jeden pozitívny prípad. Vedenie súťaže nezverejnilo meno a ani klub inkriminovanej osoby, ktorú teraz čaká sedemdňová domáca izolácia. BBC ale v stredu krátko po ohlásení výsledkov testovania a potvrdení od samotného klubu uviedla, že pozitívny nález pochádza z zábora Tottenhamu Hotspur bez ďalších podrobností.

Výsledky testovania tak umožňujú, aby sa 17. júna uskutočnil plánovaný reštart najvyššej anglickej súťaže. V piatej vlne spolu otestovali 1197 hráčov, členov realizačných tímov a ďalších zamestnancov. Premier League by sa mala opätovne rozbehnúť duelom medzi úradujúcim majstrom Manchestrom City a Arsenalom Londýn, na 17. júna naplánovali aj ďalší dohrávaný súboj Aston Villy so Sheffieldom United.

Po obnovení spoločných tréningov vykonali v Premier League doposiaľ 5079 testov na koronavírus, v prvých troch vlnách testovania odhalili 12 pozitívnych prípadov, štvrtá bola bez nálezu. Hráčov aj zamestnancov budú naďalej testovať dvakrát do týždňa.


Tagy: testy Tottenhamu Hotspur koronavírus Premier Legue

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/John Minchillo

DISKUSIA