Futbalisti v autobuse si prežili horor: Rozzúrení fanúšikovia zaútočili na dialnici!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP - Michael Probst

LISABON - Autobus futbalistov Benfica Lisabon po štvrtkovej nečakanej remíze 0:0 s Tondelou v prvom zápase obnovenej portugalskej ligy po koronavírusovej pauze napadli fanúšikovia. Priaznivci na voz hádzali kamene a obranca Julian Weigl so záložníkom Andrijom Živkovičom museli byť po zasiahnutí rozbitým sklom ošetrení v nemocnici.

Benfice prvý zápas po trojmesačnej pauze nevyšiel a po bezgólovej remíze premárnila šancu odskočiť na prvom mieste tabuľky pred Portom. Stretnutie sa hralo bez divákov a k útoku na autobus došlo na diaľnici cestou späť do tréningového centra.

Vedenie Benficy, ktorá vedie ligu len o skóre, útok odsúdilo. "Vyzývame úrady, aby pri hľadaní vinníkov, ktorí majú na svedomí tento kriminálny čin, vyvinuli maximálne úsilie. Môžeme im sľúbiť, že im s vyšetrovaním maximálne pomôžeme," uviedol obhajca titulu vo vyhlásení.

Podľa portálu portugoal.net horšie dopadol Srb, ktorému zranenie spôsobilo problémy so zrakom. Polícia už začala vyšetrovanie incidentu, útok odsúdil prezident Portugalskej futbalovej federácie (FPF) Fernando Gomes. "Obaja sme v poriadku, no nemôžeme schvaľovať takéto počínanie. Môžeme však ubezpečiť, že pre Benficu budeme aj naďalej odvádzať maximum," citovala Živkoviča agentúra AP. V noci neznámi páchatelia nasprejovali zastrašujúce odkazy na múry domov trénera Bruna Lageho a hráčov Pizziho a Rafu.

 

 

Viac o téme: Benfica Lisabon Julian Weigl Andrija Živkovič
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Michael Probst
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články