Hokejové rošády v ruskej zbornej: Reprezentácia v úplne novom trénerskom zložení

Valerij BraginValerij Bragin Zdroj: cska-hockey.ru

MOSKVA - Novým trénerom ruskej hokejovej reprezentácie sa stal Valerij Bragin. Na poste nahradil Alexeja Kudašova, ktorý viedol "zbornú" v sezóne 2019/2020. Asistovať mu budú Alexej Žamnov, Andrej Kozyrev a Alexander Bojkov. Brankárov bude trénovať Rašit Davydov. Informoval o tom web Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Šešťdesiattriročný Bragin uplynulých desať rokov viedol ruský juniorský tím, s ktorým vybojoval sedem medailí z MS vrátane zlata zo šampionátu v roku 2011. "Stať sa trénerom národného mužstva je veľká česť a zodpovednosť. Veľká vďaka patrí vedeniu ruského hokeja, ktoré mi prejavilo dôveru," uviedol Bragin v stanovisku.

Jeho prácu v ruskom tíme do 20 rokov prevezme bývalý hviezdny hráč NHL Igor Larionov: "Je to pre mňa veľká pocta. Nahradiť takého človeka ako je Bragin, ktorý strávil pri mužstve toľko rokov, bude náročné, v každom prípade svojmu predchodcovi prajem všetko najlepšie v A-tíme."

Podľa medializovaných informácií Bragin nenahradí Kudašova iba v reprezentácii, ale aj na klubovej úrovni, keď povedie SKA Petrohrad v KHL.

Viac o téme: Rusko Igor Larionov Valerij Bragin
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: cska-hockey.ru
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články