VIDEO Freiburg sa po reštarte dočkal prvého víťazstva: Doma si poradil s Benésovou Borussiou

Radosť hráčov Freiburgu Radosť hráčov Freiburgu Zdroj: SITA/AP/Ronald Wittek

FREIBURG - Futbalisti Freiburgu sa dočkali prvého víťazstva po reštarte nemeckej Bundesligy. V piatkovom dueli 30. kola zdolali na domácom štadióne Borussiu Mönchengladbach 1:0. O jediný gól stretnutia sa v 58. minúte postaral hlavičkou Nils Petersen po centri Vincenza Grifa.

Hostia dohrávali zápas s desiatimi hráčmi, v 68. minúte putoval po druhej žltej karte predčasne pod sprchy Alassane Plea. Slovenský stredopoliar László Bénes nastúpil za domácich v 81. minúte.

Freiburg vybojoval v predošlých štyroch zápasoch po reštarte súťaže iba dva body za remízy, víťazstva sa dočkal až na piaty pokus. V tabuľke mu naďalej patrí ôsme miesto. Gladbach stratil dôležité body v boji o miestenku v skupinovej fáze Lige majstrov, v neúplnej tabuľke zostal na štvrtom mieste.