VIDEO Fantastický Bayern valcuje jedného súpera za druhým: Bavori preskočili ďalšiu prekážku

Futbalisti Bayernu oslavujú gólFutbalisti Bayernu oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Matthias Hangst

LEVERKUSEN - Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v 30. kole nemeckej Bundesligy na pôde Bayeru Leverkusen 4:2 a priblížili sa k obhajobe titulu. Na čele tabuľky majú desaťbodový náskok pred Borussiou Dortmund, vestfálsky tím v sobotu večer čakal domáci duel proti Herthe Berlín.

Šancu dostať sa na druhé miesto nevyužilo Lipsko, ktoré doma iba remizovalo s Paderbornom 1:1, keď inkasovalo v druhej minúte nadstaveného času. Bayern prehrával od 10. minúty, keď argentínsky útočník Lucas Alaria strelou k bližšej žrdi prekonal Manuela Neuera. Bavori však ešte do prestávky otočili nepriaznivý vývoj. V 28. minúte výbornú prihrávku Leona Goretzku zužitkoval Kingsley Coman a v závere polčasu pridal Bayern ďalšie dva góly.

Najskôr sa po peknej kombinačnej akcii presadil aktívny Goretzka a v nadstavenom čase pridal tretí presný zásah Serge Gnabry. V 66. minúte zvýšil na 4:1 poľský kanonier Robert Lewandowski. Leverkusen už iba skorigoval prehru zásluhou talentovaného Floriana Wirtza, pre ktorého to bol prvý bundesligový gól. Bayern je po reštarte najvyššej nemeckej súťaže po pauze zavinenej pandémiou koronavírusu stále stopercentný.

Bundesliga - 30. kolo:
Bayer Leverkusen - Bayern Mníchov 2:4 (1:3)
Góly: 10. Alario, 89. Wirtz - 28. Coman, 42. Gorezka, 45+1. Gnabry, 66. Lewandowski

Eintracht Frankfurt - 1. FSV Mainz 0:2 (0:1)
Góly: 43. Niakhate, 77. Kunde

Fortuna Düsseldorf - Hoffenheim 2:2 (1:1)
Gól: 6. a 76. Hennings (druhý 11 m) - 17. Dabbur, 61. Zuber, ČK: 8. Hübner (Hoffenheim)

RB Lipsko - SC Paderborn 1:1 (1:0)
Góly: 27. Schick - 90+2. Strohdiek, ČK: 43. Upamecano (Lipsko)

Viac o téme: Bayern Mníchov Hoffenheim Robert Lewandowski Bundesliga Bayer Leverkusen Serge Gnabry Kingsley Coman SC Paderborn Eintracht Frankfurt 1. FSV Mainz RB Lipsko Fortuna Düsseldorf