Nevraživosť medzi trénermi? Zabudnite, volali si už v minulosti a stretli sa aj v Dubaji

Adrián GuľaAdrián Guľa Zdroj: Twitter FC Viktoria Plzeň

PRAHA - Hoci sa v nedeľňajšom šlágri 28. kola prvej ligy medzi futbalistami Slavie a Plzne stretnú dva tímy, medzi ktorými v posledných rokoch panuje veľké napätie, ich tréneri k sebe majú blízko.

Kouč Pražanov Jindřich Trpišovský bol pred dvoma rokmi na prednáške terajšieho trénera Viktorie Adriána Guľu, v minulosti si spolu občas volali a dokonca sa stretli na dovolenke v Dubaji. Obaja považujú súperovho kouča za jedného z najlepších v Česku.

"Poznáme sa. Ešte keď som bol v Liberci a on v Žiline, stretli sme sa raz na dovolenke v Dubaji, kde sme boli v rovnakom hoteli. Tam sme spolu trávili dosť času, preberali sme rôzne futbalové veci," povedal v nahrávke pre médiá Trpišovský.

"Už predtým sme si párkrát volali aj vďaka (športovému riaditeľovi) Honzovi Nezmarovi, ktorý sa s ním pozná. Konzultovali sme spolu niektorých hráčov, ktorých on poznal, ktorých sme chceli do Liberca a naopak. Pre mňa je to skvelý tréner aj dobrý chlap, dobrý človek," doplnil Trpišovský, kouč ligového majstra a lídra tabuľky.

Jindřich Trpišovský Galéria fotiek (7) Jindřich Trpišovský Zdroj: SITA/AP Photo/Martin Meissner

Aj Guľa, ktorý prevzal Plzeň v zime a s Viktoriou vyhral všetkých sedem jarných kôl, si Trpišovského váži. "Tiež mám na jeho adresu len slová chvály. Bez ohľadu na to, že dosiahol veľké úspechy so Slaviou a obohatil český futbal, mal môj veľký rešpekt a uznanie už predtým - za svoju prácu, odhodlanie," povedal Guľa.

"Bolo pre mňa vždy potešením, keď sme sa mohli porozprávať a vymeniť pár informácií. Nielen o hráčoch, ale aj o určitých veciach, ktoré vyplynuli z toho rozhovoru," uviedol slovenského tréner. V poslednej dobe spolu v kontakte toľko neboli. "Nejakú dobu sme teraz spolu nehovorili, ale asi pred dvoma rokmi som bol na jeho prednáške na doškoľovanie trénerov. Takže nejaký kontakt máme. Uznávam ho, rozhodne patrí medzi najlepších trénerov súčasnosti," povedal Trpišovský.

Tréner Plzne Adrián Guľa Galéria fotiek (7) Zdroj: Facebook/FC Viktoria Plzeň

"Ja som za to rád, že sa môžem stretnúť v konfrontácii nielen s kvalitným tímom, klubom a hráčmi, ale že je tam z môjho pohľadu tiež trénerská veličina a veľmi kvalitný kouč. Uznávam jeho prácu a jeho realizačného tímu, pretože tak, ako deklaruje, je to tímová práca," dodal Guľa.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: FC Viktoria Plzeň SK Slavia Praha Adrián Guľa Jindřich Trpišovský
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter FC Viktoria Plzeň, SITA/AP Photo/Martin Meissner
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články