Nový tréner Spartaka začal prehrou: Vidím isté rezervy, ale sme tu deň aj s cestou

Marián Šarmír a jeho asistent Tomáš Prisztács
Marián Šarmír a jeho asistent Tomáš Prisztács

SENICA - Futbalistom trnavského Spartaka nevyšla generálka na budúcotýždňový reštart nadstavbovej časti Fortuna ligy. V sobotnom prípravnom zápase, v ktorom absolvoval premiéru na lavičke "andelov" nový tréner Marián Šarmír, prehrali na ihrisku FK Senica 0:1. Jediný gól strelil dve minúty pred koncom po rohovom kope Tomáš Šalata.

Spartak nastúpil bez ľahšie zranenej trojice hráčov. K dispozícii neboli brankár Dobrivoj Rusov, stredopoliar Marko Tešija a útočník Allecks Godinho Alves.

"Išli sme do zápasu s určitým zámerom, ktorý nám zhruba do 70. minúty vychádzal. Po prestriedaní už to bolo také rozhárané. Na to, že sme tu deň aj s cestou, som celkom spokojný. Chlapci si svoje odmakali, aj keď tam vidím isté rezervy, najmä po kondičnej stránke a musíme na tom postupne pracovať. To, čo sme si povedali, chalani plnili, najmä v organizácii a kompaktnosti. Rýchle protiútoky si však predstavujem inak zvládnuté a v tréningovom procese to musíme nacvičiť," uviedol pre klubový web Šarmír, ktorý sa ujal funkcie kormidelníka iba v piatok po odchode Portugalčana Ricarda Chéua.

Senica nastúpi v sobotu 13. júna v 1. kole nadstavbovej časti najvyššej slovenskej súťaže v skupine o udržanie doma proti Seredi. Trnava bude hrať v skupine o titul na trávniku Žiliny.

Gól v čase 1:47:45:


Tagy: FK Senica FC Spartak Trnava Marián Šarmír Tomáš Prisztács

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Lukáš Grinaj; Video: Youtube FK Senica

DISKUSIA