Súboj so svetovou osmičkou bol extrémne vyrovnaný: Bolo to fakt divné, ako keby som nehrala rok!

Belinda Benčičová
Belinda Benčičová

BRATISLAVA - Tenistkám Slovana Bratislava sa v dueli 1. kola extraligy žien na dvorcoch Slávie STU Bratislava podaril dokonalý obrat. Vďaka Belinde Benčičovej s Viktóriou Kužmovou otočili z 0:3 na 4:3 a postúpili do stredajšieho semifinále, v ktorom sa predstavia na pôde TK Kúpele Piešťany.

Benčičová i Kužmová vyhrali svoje dvojhry a s deblovými partnerkami uspeli aj v záverečných dvoch štvorhrách. Kužmová s Janou Jablonovskou síce prehrali úvodný set duelu s párom Sofia Milátová, Marcela Palcátová 1:6, no ďalšie dva vyhrali 7:5 a 10:6. "My sme stále verili, že to môžeme otočiť. Podarilo sa nám to, sme šťastné. Bol to dlhý deň, ale zvládli sme to ako tím. Tešíme sa na semifinále proti Piešťanom," povedala Kužmová.

Benčičová sa na kurty Slávie STU Bratislava vrátila prvýkrát od svojich deviatich rokov. Švajčiarka so slovenskými koreňmi zdolala domácu Annu Karolínu Schmiedlovú po dlhom boji 3:6, 6:3, 7:6 (8). "Určite som nechcela prehrať, potrebovali sme tento bod. V každom zápase aj na tréningu to beriem ako o život, a preto sa aj niekedy rozčuľujem. Proti Kajke som ešte nikdy nehrala na antuke, bolo veľmi ťažké 'zabiť' loptu, lebo všetko dobehne. Zajtra bude nejaká 'svalovička', na tréningu sa nedá napodobniť súťažný zápas," zhodnotila ôsma hráčka svetového rebríčka.

So Schmiedlovou zviedli v premenlivom počasí premiérový vzájomný súboj na najpomalšom povrchu. Obe súperky si v ňom vypracovali mečbaly, premenila ho až Benčičová v tajbrejku tretieho setu: "Proti Kajke na antuke a v takomto počasí to ani nemohlo byť ľahké. Nečakala som však, že náš prvý zápas po takomto dlhom čase bude až takýto dlhý a vyrovnaný. Zo začiatku to bolo fakt divné, ako keby som nehrala rok. Potom som sa trošku rozohrala, ale určite mám čo zlepšiť. Bola som spokojná najmä s kondičkou, že som to vydržala."

Dvadsaťtriročná Švajčiarka je na Slovensku od návratu z kalifornského Indian Wells, prestížny turnaj zrušili v marci pre pandémiu nového koronavírusu. Rovnako sa neuskutoční ani grandslamový Wimbledon. "Som smutná, že sa nekoná Wimbledon, ale musím to akceptovať. Na druhej strane sa teším, že si môžem prvýkrát zahrať extraligu za Slovan. S dievčatami si zahráme a máme zábavu. Samozrejme, veľmi sa mi tu páči, chodievala som sem často aj ako dieťa. Boli sme tu každé druhé Vianoce," povedala Benčičová, ktorá reprezentovaním Slovana pokračuje v rodinnej tradícii.

Jej starý otec hral za tento klub hokej, vnučka na dvorcoch Slovana občas trénovala a keď dostala ponuku nastúpiť v extralige, neváhala: "Myslím si, že dedko sa potešil, keď som mu ukázala, že aj ja hrám za Slovan. S babkou som si trošku písala, sme v kontakte." Benčičová absolvuje na Slovensku po extralige (2. kolo v stredu, finále a stretnutia o umiestnenie v piatok) aj dva turnaje a potom sa presunie do Švajčiarska, kde si takisto vyskúša ligovú súťaž.

výsledky 1. kola extraligy žien:

TC EMPIRE Trnava – TK Žilina 5:2
Lieskovský TC – TK Slávia SPU Nitra 2:5
TK Kúpele Piešťany – TK Ružomberok 4:1
TK Slávia STU Bratislava – TK Slovan Bratislava 3:4

semifinálový program (10. júna):

TC EMPIRE Trnava - TK Slávia SPU Nitra
TK Kúpele Piešťany - TK Slovan Bratislava


Tagy: Belinda Benčičová

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA