VIDEO Slavia zvíťazila po spornom momente: Gól striedajúceho žolíka nemal platiť!

Striedajúci žolík Petar Musa strieľa vedúci gól SlavieStriedajúci žolík Petar Musa strieľa vedúci gól Slavie Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - Futbalisti Slavie v utorňajšom zápase 27. ligového kola v Příbrame vyhrali 1:0 gólom, ktorý nemal platiť. Podľa komisie rozhodcov Futbalovej asociácie ČR predchádzala víťaznému gólu Petara Musu z 82. minúty ruka jeho spoluhráča Davida Zimu. Pol minúty predtým ale mali Pražania zahrávať penaltu. Komisia o tom informovala v komuniké.

V Příbrame, kde zápasu asistoval videorozhodca, bolo k videniu niekoľko sporných situácií. Zatiaľ čo v 72. minúte hlavný arbiter Ondřej Pechanec penaltu pre Slaviu po súboji domáceho Karola Soldáta s hosťujúcim Nicolaem Stanciuem správne neodpískal, situáciu na prelome 81. a 82. minúty rozhodcovia nezvládli.

Najprv chybne nenariadili pokutový kop po faule na hosťujúceho Lukáša Provoda. Akcia Pražanov pokračovala a za necelú pol minútu červenobieli rozhodli o dôležitých troch bodoch, keď sa trafil striedajúci Musa. Gól však nemal platiť, lebo mu loptu do šance pristrčil rukou Zima. Chybu komisia vytkla aj videorozhodcovi Janovi Machálkovi, ktorý mal hlavnému odporučiť gól neuznať a preskúmať predchádzajúci faul na Provoda.

Ešte väčšieho prehmatu sa dopustil vo víkendovom zápase 28. kola v Tepliciach hlavný arbiter Ondřej Ginzel. Hoci mal na zápas k dispozícii kolegu Karla Hrubeša pri videu, aj po preskúmaní situácie zo záznamu chybne nariadil penaltu pre hosťujúci Jablonec za zákrok na Michala Jeřábka. Domáci Pavel Čmovš však podľa komisie nefauloval. Jablonecký Jan Krob v 84. minúte pokutový kop nepremenil, Severočesi ale aj tak zvíťazili 2:1 gólom Miloše Kratochvíla z tretej minúty nastavenia.

V ďalších zápasoch 27. a 28. kola sa zásadné chyby nezrodili, hoci v Zlíne musel rozhodcu Pavla Královca upozorniť na neodpískanú penaltu pre domácich videorozhodca. Královec nariadil pokutový kop až po prezretí záznamu a Tomáš Poznar zaistil gólom z penalty "Ševcům" výhru 1:0 nad Příbramom. Komisia tiež ocenila výkon rozhodcov v šlágri Slavie s Plzňou (0:0).

Viac o téme: SK Slavia Praha Příbram David Zima Petar Musa