Kríza ich pritlačila k múru: Celá asociácia sa musí presťahovať a masovo prepúšťať

Ilustračné foto
Ilustračné foto

NEW YORK - Americká tenisová asociácia sa rozhodla zrušiť 110 pracovných miest, aby ustála dopady koronakrízy. Organizácia, ktorá je usporiadateľom grandslamového US Open, navyše opustí sídlo vo White Plains a presťahuje sa do lacnejšieho prenájmu niekde v New Yorku. Plánovanými škrty, medzi ktoré patrí aj zníženie platov manažérom a obmedzenia pracovných ciest, by mala ušetriť vyše 20 miliónov dolárov.

"Máme príležitosť nastaviť novú štruktúru organizácie, aby lepšie slúžila tenistom v Spojených štátoch," povedal šéf asociácie Michael Dowse a dodal: "Táto nová štruktúra nám umožňuje byť flexibilnejšími a efektívnejšími a zároveň mať bližšie k tenistom na miestnej úrovni."

Zástupcovia americkej asociácie dúfajú, že sa im podarí usporiadať US Open, inak by finančné dôsledky pandémie pocítili ešte viac. Grandslam sa má hrať od 31. augusta. O jeho osude sa definitívne rozhodne budúci mesiac. Turnaje ATP a WTA sa nebudú hrať ešte minimálne do konca júla. Tenisti prišli okrem iného o Wimbledon, Roland Garros bolo preložené na september.


Tagy: Michael Dowse

Zdroj:
ČTK
Foto:
usopen.org

DISKUSIA