VIDEO Záplava sĺz ihneď po zápase: Výhru vybojoval tesne po smrti mladšieho brata

Cody Stamann plače tesne po vyhratom súboji
Cody Stamann plače tesne po vyhratom súboji

LAS VEGAS - Známy bojovník MMA prežil obrovskú rodinnú tragédiu. Na začiatku júna nečakane prišiel o mladšieho 18-ročného brata, ktorý bol jeho najväčším fanúšikom. Mladý Jacob Stamann navštevoval všetky zápasy staršieho brata Codyho. Na ten posledný sa však pozeral zhora.

Cody Stamann mal naplánovaný súboj v Las Vegas proti Brianovi Kelleherovi a nič nenasvedčovalo tomu, že pôjde o takto emotívne vypätý duel. Nečakaná smrť mladšieho brata ním poriadne otriasla, ale predsa sa odhodlal postaviť svojmu súperovi tvárou v tvár. Po troch dlhých kolách ho rozhodcovia vyhlásili za jednoznačného víťaza. Na konto si pripísal výhru číslo 19. Vo svojej kariére zažil doposiaľ iba dve prehry.

Ihneď po záverečnom zazvonení vzdal Codymu rešpekt jeho súper a poprial mu úprimnú sústrasť. Stamann sa okamžite pustil do plaču. Všetko naňho doľahlo a mohol to konečne zo seba dostať von. Po výhre sa zmohol aj na krátky rozhovor, v ktorom mal stále slzy v očiach: "Bolo to ťažké. Bolo to skutočne ťažké. Celý deň som potlačoval slzy. Je to ťažké obdobie. Musel som sa zaprieť a byť chlap. Chcel som to dokázať preňho, pre moju rodinu, pre seba. Mám okolo seba skvelý tím ľudí. Pomohli mi a povedali, nech to urobím pre môjho brata. Že čas na smútenie budeme mať po zápase."


Tagy: Cody Stamann Jacob Stamann Brian Kelleher

Zdroj:
športky
Foto:
Youtube; Video: Youtube

DISKUSIA