Svetová jednotka pohrozila neúčasťou: Djokovič je schopný bojkotovať US Open

Novak Djokovič
Novak Djokovič

BELEHRAD - Srbský tenista Novak Djokovič uvažuje nad vynechaním grandslamového turnaja US Open. Líder svetového rebríčka by namiesto toho vstúpil do sezóny až na antuke a absolvoval až Roland Garros. Nepáči sa mu hrozba prísnych hygienických opatrení, s ktorými počítajú organizátori vo Flushing Meadows pre pandémiu koronavírusu.

Djokovič sa na tvrdé podmienky posťažoval už skôr, nepáči sa mu dvojtýždňová karanténa, režim "z letiska do hotela", obmedzená možnosť vychádzok do mesta či redukovaný počet členov realizačného tímu na jedného človeka. "Väčšina hráčov, s ktorými som sa rozprával, zdieľajú môj negatívny pohľad na to, či pôjdu do New Yorku. Ja to momentálne vidím tak, že začnem až na antuke," povedal Djokovič pre srbskú televíziu RTS.

Pre pandémiu koronavírusu sú zrušené všetky turnaje ATP, WTA a ITF do 31. júla. V tomto roku sa neuskutoční ani prestížny Wimbledon, Roland Garros v Paríži presunuli na september (20. septembra-októbra). US Open je na programe tesne predtým, od 31. augusta do 13. septembra.


Tagy: Novak Djokovič

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Kamran Jebreili

DISKUSIA