Legendárny Federer hodil flintu do žita: Sezóna sa skončila, na kurte najskôr budúci rok

Roger Federer
Roger Federer

BAZILEJ - Slávny švajčiarsky tenista Roger Federer sa už tento rok na kurtoch neobjaví. Dvadsaťnásobný grandslamový víťaz na twitteri oznámil, že sa podrobil ďalšej artroskopickej operácii pravého kolena a vráti sa v budúcom roku.

Tridsaťosemročný Federer šiel tento rok na prvú operáciu s kolenom vo februári a plánoval sa vrátiť pred Wimbledonom, teda zhruba v tejto dobe. Londýnsky grandslam bol však kvôli svetovej zdravotnej situácii rovnako ako ďalšie turnaja v kalendári zrušený. Federer teraz uviedol, že musel kvôli problémom pri rehabilitácii pred niekoľkými týždňami podstúpiť ďalší artroskopický zákrok.

Fanúšikom jeden z najlepších tenistov histórie odkázal, že sa chce na tour vrátiť na začiatku budúcej sezóny. V roku 2017 pri comebacku po polročnej pauze tiež po operácii kolena Federer triumfoval na Australian Open.

"Rovnako ako pred sezónou 2017 si chcem vziať dostatok času na to, aby som bol stopercentne pripravený hrať na najvyššej úrovni. Moji fanúšikovia a tour mi budú hrozne chýbať, ale teším sa na to, až sa so všetkými na tour uvidím na začiatku roka 2021," napísal jeden z najlepších tenistov histórie.

Federerovi chýba do kompletizácie zbierky úspechov zlato z olympiády. Vďaka preloženiu hier v Tokiu na budúci rok má stále nádej vybojovať triumf pod piatimi kruhmi. OH sa uskutočnia 23. júla až 8. augusta 2021. Dosiaľ má na konte 103 turnajových titulov, viac má na konte iba Jimmy Connors, ktorý ich vybojoval 109.


Tagy: Roger Federer

Zdroj:
ČTK, TASR, športky
Foto:
SITA/AP/Dita Alangkara

DISKUSIA