Plzni sa podarilo znížiť manko na Slaviu, Sparta si zaistila účasť v skupine o titul

Adrián GuľaAdrián Guľa Zdroj: profimedia.sk

PLZEŇ - Futbalisti Viktorie Plzeň znížili manko na lídra českej ligy Slaviu Praha na šesť bodov. V stredajšom predposlednom 29. kole základnej časti vyhrali zverenci slovenského kouča Adriána Guľu doma nad Zlínom 3:0, Slavia iba remizovala na ihrisku Baníka Ostrava 2:2. Plzeň po príchode Guľu v jarnej časti ligy ešte neprehrala.

Slavia sa síce v 94. minúte v presilovke ujala v Ostrave vedenia 2:1 zásluhou Lukáša Masopusta, no o chvíľu neskôr videl červenú kartu aj Stanislav Tecl v drese hostí a bod pre Baník zariadil presným zásahom v 97. minúte Patrizio Stronati.

Účasť v šesťčlennej skupine o titul si definitívne zabezpečila Sparta Praha, v zostave so slovenskou stopérskou dvojicou Dávid Hancko a Lukáš Štetina zdolala na svojom trávniku Opavu 2:0 a vyhrala štvrtýkrát za sebou. Okrem Sparty si miestenku v skupine o titul vybojovali aj Jablonec a Liberec. Šancu na postup do elitnej skupiny má stále Dynamo České Budějovice, pri triumfe v domácom súboji s Teplicami 3:1 si slovenský útočník Ivan Schranz pripísal víťazný gól v 80. minúte i asistenciu.

29. kolo českej ligy:
Baník Ostrava – Slavia Praha 2:2 (1:1)
Góly: 17. Svozil, 90.+7 Stronati – 14. Stanciu, 90.+4 Masopust, ČK: 87. Jirásek - 90.+6 Tecl (Slavia)

Viktoria Plzeň – Fastav Zlín 3:0 (2:0)
Góly: 25. Kopic, 36. Beauguel, 89. Havel
/za hostí chytal M. Rakovan celý zápas, M. Hlinka (ŽK) a R. Matejov hrali celý zápas/

Sparta Praha – SFC Opava 2:0 (1:0)
Góly: 11. Kozák, 71. Frýdek
/L. Štetina (ŽK) a D. Hancko (ŽK) celý zápas - K. Mondek do 75. min/

1. FC Slovácko – Bohemians Praha 1:2 (1:2)
Góly: 43. Daníček – 4. Pulkrab, 15. Květ, ČK: 13. Petržela (Slovácko)

Dynamo Č. Budějovice – FK Teplice 3:1 (0:0)
Góly: 52. Šulc, 80. SCHRANZ, 90.+4 Šulc – 47. Jakub Řezníček, ČK: 36. Radosta (Teplice)