VIDEO Prvý zápas španielskej La Ligy: Mestské derby po dvoch góloch ovládol FC Sevilla

Radosť hráčov FC Sevilla po góleRadosť hráčov FC Sevilla po góle Zdroj: SITA/AP

SEVILLA - V prvom zápase španielskej La Ligy po trojmesačnej pauze spôsobenej pandémiou koronavírusu triumfovali vo štvrtok futbalisti FC Sevilla. V mestskom derby 28. kola zdolali pred prázdnymi tribúnami svojho štadióna konkurenčný Betis 2:0.

O zisku troch bodov v prestížnom "El Gran Derbi" rozhodol tretí tím tabuľky dvoma gólmi po prestávke. Domáci mali už v prvom polčase hernú prevahu, ale defenzívu súpera neprekonali. V 11. minúte trafil Ocampos delovkou z uhla do brvna bránky Betisu a o štvrťhodinu neskôr hlavičkoval Luuk de Jong z dobrej pozície tesne vedľa. Po zmene strán ale Marc Bartra fauloval v pokutovom území de Jonga a Ocampos v 56. minúte penaltu premenil. O šesť minút neskôr potvrdil víťazstvo favorita hlavou Brazílčan Fernando po asistencii Ocamposa.

FC Sevilla stráca aktuálne na lídra FC Barcelona osem bodov. Betis figuruje na 12. priečke. Súboje 28. kola La Ligy budú pokračovať od piatka do nedele. Barcelona nastúpi v sobotu o 22.00 SELČ na pôde Mallorky, o dva body zaostávajúci Real Madrid privíta v nedeľu o 19.30 h tím Eibaru.

Španielska liga nútene pauzovala od 12. marca a po nemeckej Bundeslige je druhá z elitných líg v Európe, ktorá reštartovala súťaž. V Anglicku sa Premier League opäť rozbehne 17. júna a o tri dni neskôr aj talianska Serie A. Francúzsku Ligue 1 už oficiálne ukončili na konci apríla, titul získal Paríž St. Germain.