Vo finále s nimi urobili rýchly proces: Tím okolo Benčičovej a Kužmovej dominoval

Víťazky slovenskej ženskej extraligy, hráčky TK Slovan BratislavaVíťazky slovenskej ženskej extraligy, hráčky TK Slovan Bratislava Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

TRNAVA - Tenistky Slovana Bratislava sa stali víťazkami extraligy žien. Vo finále triumfovali na dvorcoch obhajkýň titulu TC EMPIRE Trnava 4:1. O všetkom bolo rozhodnuté už po dvojhrách. Švajčiarka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová deklasovala Terezu Mihalíkovú 6:0, 6:0 a zvýšila náskok hostiek na 3:1. Víťazstvo Slovana spečatila Viktória Kužmová, ktorá si poradila s Annou Siskovou 6:4, 6:3.

Slovanistky prehrávali v 1. kole na kurtoch Slávie STU Bratislava 0:3, otočili však nepriaznivý vývoj a v semifinále v Piešťanoch i vo finále proti Trnave už dominovali. "Je super, že sa nám podarilo vyhrať extraligu. V pondelok sme prežili klinickú smrť. Som rada, že sme sa chytili a že sme dokráčali až k celkovému triumfu. Belinda bola neskutočná posila. Vôbec mi neprekážalo, že ona bola tímová jednotka a ja som bola v pozícii dvojky," uviedla Kužmová.

Víťazky slovenskej ženskej extraligy, Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Benčičová si zápasy slovenskej extraligy užila: "Teší ma, že som pomohla Slovanu k zisku titulu. Hralo sa mi dobre, bola to super zábava. Neprekážalo mi, že na kurtoch neboli zberači loptičiek a museli sme si sami prehadzovať tabuľku so skóre. Vrátila som sa do čias, keď som hrala extraligu ako dorastenka. Celkovo hodnotím prípravu na Slovensku veľmi pozitívne."

Na budúci týždeň ju čaká turnaj Bratislava Open, potom podujatie na Slávii STU a švajčiarska extraliga: "Uvidíme, či sa v tomto roku ešte rozbehne sezóna. Čaká sa na rozhodnutie organizátorov US Open, ktoré by malo byť známe o štyri, päť dní. Šíria sa rôzne špekulácie, neviem, čo spravia. Reálnejšie to vyzerá s októbrovým Roland Garros, pretože v Európe je epidemiologická situácia predsa len lepšia ako v Amerike."

Podľa Benčičovej by bolo najrozumnejšie, keby sa turnajový kolotoč rozbehol až v roku 2021. "Osobne si myslím, že sú teraz dôležitejšie veci. Tenis potrebuje fanúšikov a je ťažké si predstaviť, že by bol grandslamový turnaj bez divákov. Bolo by to také zvláštne, keby sa finálový zápas na podujatí veľkej štvorky hral pred prázdnymi tribúnami."

finále extraligy žien
TC EMPIRE Trnava - TK Slovan Bratislava 1:4
Radka Zelníčková - Michaela Hončová 6:7, 6:2, 1:6
Vivien Juhászová - Jana Jablonovská 6:2, 6:1
Chantal Škamlová - Nikola Tomanová 2:6, 2:6
Tereza Mihalíková - Belinda Benčičová 0:6, 0:6
Anna Sisiková - Viktória Kužmová 4:6, 3:6

Viac o téme: Viktória Kužmová Belinda Benčičová TK Slovan Bratislava
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Lukáš Grinaj
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články