VIDEO Valencia prišla o víťazstvo s Levante v 98. minúte, Granada otočila duel s Getafe

Radosť futbalistov GranadyRadosť futbalistov Granady Zdroj: profimedia.sk

MADRID - Futbalisti Granady otočili duel s Getafe a zvíťazili 2:1 v piatkovom zápase 28. kola španielskej La Ligy. V súboji tímov bojujúcich o účasť v európskych súťažiach viedli hostia od 20. minúty gólom Davida Timura, no domáci strhli misky váh na svoju stranu v druhom polčase vďaka dvom presným zásahom Carlosa Fernandeza.

Futbalisti Valencie stratili dôležité body v boji o účasť v budúcom ročníku Ligy majstrov. V dueli 28. kola španielskej La Ligy iba remizovali doma s Levante 1:1, keď vyrovnávajúci gól inkasovali vo ôsmej minúte nadstavenia.

Valencia hrala pred prázdnymi tribúnami štadióna Mestalla v závere presilovku po vylúčení Rogera Martiho a v 89. minúte to využil na presný zásah Rodrigo Moreno. Domáci ale tesný náskok neudržali, pretože v nadstavenom čase po zákroku Mouctara Diakhabyho na Rubena Veza na hranici šestnástky nariadil rozhodca penaltu pre Levante a Gonzalo Melero v 98. minúte vyrovnal na 1:1.

Zo siedmej priečky tak Valencia stráca na štvrtý Real Sociedad tri body a má na konte o jeden odohratý zápas viac, Levante patrí 12. pozícia.