Ohromný talent a tvrdá drina v jednom: Všetko najlepšie! Slovenský poklad oslavuje narodeniny

Petra Vlhová
Petra Vlhová

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Petra Vlhová oslavuje 25 rokov, úspešná lyžiarka sa narodila 13. júna 1995. Slovenská reprezentantka je úradujúcou majsterkou sveta v obrovskom slalome. K tomuto triumfu vlani vo februári v Aare pridala ešte striebornú medailu v kombinácii a bronz v slalome. Tento rok Vlhová získala dva malé glóbusy za slalom a paralelný disciplíny. V celkovom hodnotení Svetového pohára skončila v tohtoročnej sezóne, ktorú skrátilo šírenie nového typu koronavírusu, na treťom mieste. Vlani bola druhá.

Úplne prvú medailu na majstrovstvách sveta si Vlhová zaistila v roku 2017, a bolo to striebro zo súťaže družstiev. Vo Svetovom pohári má na konte 14 víťazstiev, prvýkrát v ňom štartovala v roku 2012. V tom istom roku si z olympiády mládeže v rakúskom Innsbrucku odniesla zlato v slalome, o dva roky neskôr sa na domácej pôde v Jasnej stala juniorskou majsterkou sveta v slalome. Tiež reprezentovala Slovensko na olympijských hrách v Soči.

Rodáčka z Liptovského Mikuláša najskôr pretekala za tamojší lyžiarsky klub, dnes je členkou Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica, trénuje ju Talian Livio Magone, jej kondičným trénerom je Šimon Klimčík. Vo februári 2011 sa vo švajčiarskej Crans Montane stala Vlhová juniorskú majsterkou sveta v obrovskom slalome v kategórii do 18 rokov. V sezóne 2011 - 2012 vyhrala anketu Lyžiar roka. Je aj zapálenou motorkárkou.


Tagy: Petra Vlhová

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP - Gabriele Facciotti

DISKUSIA