VIDEO Bayern má ďalší majstrovský titul na dosah, Haaland v posledných sekundách rozjasal Dortmund

Raphael Guerreiro a Erling HaalandRaphael Guerreiro a Erling Haaland Zdroj: SITA/AP - Bernd Thissen

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov urobili dôležitý krok k ôsmemu titulu v sérii v nemeckej bundeslige. V sobotňajšom zápase 31. kola si na domácej pôde poradili s Borussiou Mönchengladbach 2:1 a k zisku majstrovského titulu potrebujú už len jedno víťazstvo v zostávajúcich troch kolách.

Bayern rozhodol o svojom triumfe v 86. minúte, keď sa presadil Leon Goretzka. Slovenský reprezentant László Bénes z Mönchengladbachu sa dostal na ihrisko tri minúty predtým. V prvom polčase otvoril skóre Joshua Zirkzee, keď potrestal hrubú chybu hosťujúceho brankára Yanna Sommera, o vyrovnanie sa však postaral o jedenásť minút neskôr vlastným gólom Benjamin Pavard. Bavori môžu osláviť titul už v utorok v Brémach.

Hostia z Dortmundu počas celého zápas dobýjali bránku domácich, v 65. minúte rozvlnil sieť Raphael Guerreiro. Arbiter však po preskúmaní akcie cez VAR postrehol hru rukou jedného z Dortmundčanov pred strelou a gól neuznal. Fortuna držala bezgólový stav až do nadstaveného času a v závere mala aj šance rozhodnúť, no Borussiu napokon vykúpila gólová hlavička Erlinga Haalanda v 90.+5 minúte.

Erling Haaland sa pripravuje Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Bernd Thissen

Futbalisti Herthy Berlín prehrali na domácej pôde s Eintrachtom Frankfurt 1:4. Domáci hrali od 45. minúty bez obrancu Dedrycka Boyatu, ktorého rozhodca po faule a po druhej žltej karte vylúčil. Slovenský obranca Peter Pekarík opäť odohral celý zápas, od reštartu súťaže ešte nechýbal v zostave Herthy ani minútu.

Berlínčania išli do vedenia v 23. minúte po zásahu Poliaka Krzystofa Piateka, no pred koncom polčasu skolil Boyata tesne pred pokutovým územím útočníka hostí Basa Dosta a musel ísť pod sprchy. Arbiter ešte skúmal VAR, či sa Boyata nedopustil faulu v pokutovom území, ale napokon z toho bol priamy kop. Šesť minút po prestávke Dost vyrovnal a o triumfe hostí potom rozhodol po najkrajšej akcii zápasu André Silva. Pätičkou zakončil skvelú prihrávku Dajčiho Kamadu, ktorý pred ňou vyzvŕtal niekoľko hráčov domácich a poslal spoluhráčovi loptu do voľného priestoru. Triumf Eintrachtu ešte prikrášlili Evan N'Dicka a druhým gólom Silva.

Po dvoch prehrách zabrali Brémy, ktoré bojujú o záchranu. Na pôde posledného Paderbronu triumfovali hladko 5:1, pričom už v prvom polčase nasúkali do siete domácich tri góly. Paderbron stráca na 16. barážové miesto už osem bodov a s veľkou pravdepodobnosťou sa so súťažou rozlúči.

Klaus Gjasula a Josh Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Friedeman Vogel Pool

Bayern Mníchov - Borussia Mönchengladbach 2:1 (1:1)
Góly: 26. Zirkzee, 86. Goretzka – 37. Pavard (vlastný)
/Bénes za hostí od 83. min/

1. FC Kolín – Union Berlín 1:2 (0:1)
Góly: 90.+2 Cordoba - 39. Friedrich, 67. Gentner

Fortuna Düsseldorf – Borussia Dortmund 0:1 (0:0)
Gól: 90.+5 Haaland

Hertha Berlín – Eintracht Frankfurt 1:4 (1:0)
Góly: 24. Piatek - 51. Bost, 62. a 86. Silva, 68. N'Dicka, ČK: 45+1. Boyata (Hertha)