Český klub zasiahla smutná správa: Úspešný biznismen a mecenáš zomrel po ťažkej chorobe

Aleš Buksa
Aleš Buksa

OSTRAVA - Hokejový klub Vítkovice RIDERA oznámil smutnú správu. Ich dlhoročný sponzor Aleš Buksa zomrel vo veku 75 rokov.

Stalo sa to ešte 4. júna. Buksa v mladosti aktívne hrával hokej a potom sa stal aj jeho mecenášom. Posledný rok bojoval s ťažkou chorobou, ktorej nakoniec podľahol.

"Aleš bol výnimočný človek a nedal dopustiť na vítkovický hokej. Vítkoviciam patrilo jeho srdce, podporoval ich cez dvadsať rokov, pravidelne chodil na zápasy a v období, keď už nemohol sám dochádzať na zápas, sa aktívne neustále zaujímal, ako to s klubom vyzerá a ako tím zvláda ťažký boj o záchranu," prezradila pre web hc-vitkovice.cz jeho manželka Zdenka.

"Odchodom Aleša Buksu som stratil veľmi blízkeho priateľa, rodinného priateľa. Posledných desať rokov sa naše rodiny veľmi intenzívne priatelili, pravidelne stretávali. Bol pre mňa mentorom, radcom, a vzhľadom k tomu, že som v skorom veku prišiel o svojho otecka, bral som ho aj ako svojho otca. Jeho odchod ma veľmi bolestivo zasiahol, rovnako ako celú moju rodinu. Moja najúprimnejšia sústrasť aj takto verejne mieri predovšetkým pani Zdenke Buksovej a rodine Aleša Buksu. Bol to skvelý, výnimočný človek, plný energie a dobrej nálady a bude nám všetkým veľa chýbať," povedal šéf klubu Aleš Pavlík.

Aleš Buksa bol úspešný podnikateľ a multimilionár. Ako 20-ročný emigroval do Nemecka, po návrate vybudoval stredoeurópsku pobočku kozmetickej značky LR. Aj preto mu v kuloároch hovorili "voňavkový kráľ". Pred šiestimi rokmi spoločnosť predal a v africkej Ghane postavil fabriku na balenú vodu. Okrem vítkovíckeho hokeja a českej reprezentácie podporoval aj viaceré iné organizácie, podujatia či talentovantých ľudí.


Tagy: Aleš Buksa

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
Profimedia

DISKUSIA