Koniec čínskeho klubu v KHL? Kunlun po predčasne ukončenej sezóne nevydal žiadne informácie!

Hokejisti čínskeho nováčika HC Kunlun Red StarHokejisti čínskeho nováčika HC Kunlun Red Star Zdroj: hcredstar.ru

MOSKVA - Účasť čínskeho klubu Červená hviezda Kchun-lun v nasledujúcej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) je neistá. Špekulujú o tom viaceré ruské médiá.

Vzhľadom na to, že z Číny sa do sveta rozšírila infekcia nového koronavírusu, nie je ani zďaleka možné, aby sa Kchun-lun vrátil do Pekingu alebo Šanghaja. Tam hrával v minulosti svoje domáce zápasy. Kluby KHL údajne nechcú riskovať lety do Ázie, objavili sa preto aj informácie, že by sa mohli Číňania presťahovať počas sezóny do Ruska. Podľa ďalších zdrojov je však tento plán neuskutočniteľný.

Ruské médiá tiež upozornili na skutočnosť, že klub po predčasne ukončenej sezóne nevydal o svojej činnosti žiadne informácie, jediná istota je platná zmluva trénera Kurta Frasera a brankára Šimona Hrubca. Český hokejista však netuší, kde a kedy sa rozbehne prípravný kemp. "To zistím asi až vtedy, keď mi príde nejaká letenka," uviedol pre idnes.cz.

Kchun-lun pre pandémiu koronavírusu odohral záver uplynulej sezóny na štadiónoch súperov, v tíme pôsobil aj slovenský útočník Dávid Bondra. Po sezóne v klube prepustili niekoľkých zamestnancov a podľa portálu championat.com je možné, že v Kchun-lune už plánujú rozlúčku s KHL.

Viac o téme: Červená hviezda Kchun-lun
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: hcredstar.ru
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články