Real vyučoval v tréningovom centre už v prvom polčase, Zidane: Bolo to celé trochu zvláštne

Radosť hráčov Realu MadridRadosť hráčov Realu Madrid Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvládli svoj prvý zápas po viac ako tri mesiace trvajúcej hernej pauze. V nedeľu si na prázdnom štadióne svojho tréningového centra poradili s Eibarom 3:1, keď o očakávanom triumfe rozhodli tromi gólmi už v prvom polčase. Z druhého miesta tak naďalej strácajú na lídra FC Barcelona dva body.

"Bolo to celé trochu zvláštne, ale vieme aká je situácia a aj hráči to zobrali profesionálne. Musíme si na to zvyknúť," komentoval tréner Realu Zinedine Zidane fakt, že tím sa na zvyšok sezóny presťahoval na šesťtisícový štadión Alfreda di Stefana v tréningovom centre. Hlavnú arénu Santiaga Bernabeua momentálne rekonštruujú a keďže diváci v Španielsku zatiaľ na tribúny nesmú, postačí Realu aj takéto riešenie.

Real vyučoval súpera z efektivity už v prvej polovici duelu a vo všetkých góloch mal prsty Belgičan Eden Hazard. Ten mal pôvodne pre zdravotné problémy vynechať zvyšok sezóny, ale neočakávaná prestávka pre koronavírus mu umožnila dať sa do poriadku. Ihrisko napokon opustil v 61. minúte a hoci následne ľadový obklad na predtým zranenom pravom členku neveštil nič dobré, nemalo by to byť nič važne. "Hodinu hral dobre a už dopredu sme vedeli, že ešte nemá dostatočný rytmus, aby zvládol celý zápas. Dostal síce v súboji zásah, ale sám potvrdil, že bude v poriadku. Bol spokojný s tým, čo predviedol a aj my sme boli spokojní," citovala agentúra AFP Zidana, pre ktorého to bol 200. zápas v pozícii kormidelníka Realu.

Karim Benzema Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

Favorit duelu si uľahčil situáciu gólom už vo 4. minúte z kopačky Toniho Kroosa. Hazard potom asistoval po polhodine hry pri presnom zásahu Sergia Ramosa a na 3:0 ešte do polčasu zvýšil Marcelo. Ten po góle vyjadril podporu protestnému hnutiu "Black Lives Matter", keď si kľakol na ľavé koleno a zodvihol päsť. Eibar sa v druhom polčase zlepšil, ale už iba skorigoval skóre na 1:3. "Návrat sme zvládli a to ma teší, pretože pre nás je teraz každý zápas kľúčový," vyhlásil Zidane.

Atlético Madrid v boji o účasť v Lige majstrov nezabralo naplno, na pôde Athletica Bilbao remizovalo 1:1. Pre tím z hlavného mesta to bol už tretí nerozhodný výsledok za sebou a momentálne je v tabuľke až šiesty. Rovnako bodov má na konte aj piate Getafe, štvrtý Real Sociedad má o jeden viac. "Túžili sme tu vyhrať, hoci v Bilbau sa nikdy nehrá ľahko. Nepodarilo sa nám to a musíme makať naplno ďalej, pretože každý zostávajúci zápas bude už pre nás ako finále," zdôraznil kouč Atletica Madrid Diego Simeone.

Viac o téme: Real Madrid Zinedine Zidane