Bol vo väzení, žil ako bezdomovec: Neuveriteľný životný príbeh hviezdy UFC vyráža dych!

Francis Ngannou je dnes hviezdou UFCFrancis Ngannou je dnes hviezdou UFC Zdroj: SITA/AP - John Raoux

BRATISLAVA - Francis Ngannou bol zavretý vo väzení, prežíval ako bezdomovec, no nikdy to nevzdal a oplatilo sa. Naozaj neuveriteľný a inšpiratívny príbeh a životná cesta súčasnej hviezdy UFC rozhodne stojí za povšimnutie.

Ngannou známy aj ako Predátor vyrastal vo veľkej chudobe a už od dvanástich rokov musel drieť v piesočných baniach. Už ako 22-ročný ale po vzore otca začal trénovať box a práve láska k bojovým športom ho priviedla k životnému rozhodnutiu. Ngannou zobral osud pevne do svojich rúk, opustil rodný Kamerun a cez Maroko a Španielsko sa vydal do Francúzska. Ani tu ale nemal oveľa lepší život, žil na ulici, ale jeho tréner Didier Carmont ho trénoval zadarmo, pretože v ňom videl potenciál.

Práve svojmu koučovi Ngannou vďačí za zoznámenie so zmiešanými bojovými umeniami známymi ako MMA a už v roku 2015 sa talentovaný Ngannou chopil obrovskej príležitosti, keď zažil veľkolepý debut v najslavnejšej organizácii UFC, kde súperovi nedal najmenšiu šancu.

O svojom životnom príbehu informoval na sociálnych sieťach, kde sa snaží motivovať tých, ktorí to podobne ako on vôbec v živote nemajú jednoduché. "Pred siedmimi rokmi som bol v Španielsku prepustený z väzenia, kde som bol zavretý za ilegálny vstup do krajiny. Nemal som nič, než sen a vieru ho naplniť. Vždy sa objavia hlasy, ktoré hovoria nech to necháte tak a je len na vás, aby ste ich odmietli. Ignorujte negativitu a nájdite si vlastnú cestu," uviedol pod sedem rokov staré foto. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2013: 7 years ago we were freed by the Spanish homeland security after spending 2 months in jail for illegally entering on European soil by sea. This, after attempting for one year from Morocco. I had nothing by then but a dream and a faith of pursuing it. Some people will always tell you that it's too late, that you can’t make it, that it's not meant for you, tell you that you're not worth it, or that you can't succeed without them (while their lives aren't an exemple of success lol). Those voices are always around the corner to make you quit your dream and maybe your destiny. It’s up to you and only you if you let them get to your mind, but you can also reject or ignore the negativities around you and make it in your own way. #throwbackthursday

Príspevok, ktorý zdieľa Francis Ngannou (@francisngannou),

Ngannou ukázal, že pevná vôľa prekoná naozaj aj tie najväčšie prekážky a dnes je jednou z najväčších hviezd UFC. Naposledy sa predstavil v máji na UFC 249, kde za 20 sekúnd zničil obávaného Jairzinho Rozenstruika, ktorý pred duelom vyhral 10 z 11 zápasov. 

Od aktuálne 33-ročného zápasníka UFC je v rebríčku ťažkých váh lepší len držiteľ titulu Stipe Miočič, s ktorým v tvrdom súboji v roku 2018 v boji o titul prehral, ale v budúcnosti ešte určite šancu vyzvať ho dostane. 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: MMA UFC Francis Ngannou
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - John Raoux; VIDEO: UFC ESPN
  • Zdroj: športky

Súvisiace články