Mbappé, Neymar, Salah či Hazard stratia na cene: Hodnota futbalových hviezd klesne o miliardy!

Kylian Mbappé a Neymar
Kylian Mbappé a Neymar

LONDÝN - Kvôli pandémii koronavírusu klesne v desiatich najúspešnejších európskych futbalových súťažiach hodnota hráčov na trhu odhadom o 6,6 miliardy eur, teda o 18 percent. S odkazom na štúdiu, ktorá sa zaoberala takmer 4200 hráčmi, to povedal agentúre Reuters globálny šéf športu poradenskej spoločnosti KPMG Andrea Sartori.

"V top desiatich ligách sa znížila hodnota hráčov o 6,6 miliardy eur, čo je pokles o 18 percent. Hráči s najvyššou hodnotou v Európe, 20 až 30 najlepších, si uchovávajú cenu vo väčšej miere ako ostatní. V prípade pokračovania súťaží stratí top 20 hráčov, ako sú napríklad Kylian Mbappé, Mohamed Salah, Eden Hazard či Neymar, 13 percent zo svojej hodnoty," vyhlásil Sartori.

Ak by všetky súťaže skončili predčasne, podobne ako napríklad francúzska Ligue 1, klesla by podľa Sartoriho hodnota hráčov na trhu o desať miliárd eur. Okrem francúzskej súťaže sa sezóna nedohrá ani v Belgicku a Holandsku. Naopak v Nemecku sa prerušený ročník rozbehol už 16. mája a v Španielsku minulý týždeň. Reštart zažije v stredu aj anglická Premier League a v sobotu talianska Serie A.

Podľa Sartoriho sa prestupový trh zmení. "Myslím si, že bude dochádzať oveľa viac k hráčskym výmenám, bude sa menej prestupovať za peniaze, bude viac hosťovaní, výmen a nie nutne vysoký počet voľných hráčov," konštatoval Sartori.

"Celkovo budú kluby opatrné, nielen v budúcom prestupovom období. Dopady potrvajú 18 až 24 mesiacov, ktoré sa počas tej doby prejavia aj na prestupovom trhu," dodal Sartori.


Tagy: Neymar Eden Hazard Mohamed Salah Kylian Mbappé Andrea Sartori

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Thibault Camus

DISKUSIA