VIDEO Lewandowski vystrelil Bayernu rekordný majstrovský titul, Pekarík neodvrátil prehru Herthy

Robert Lewandowski a Niklas MoisanderRobert Lewandowski a Niklas Moisander Zdroj: SITA/AP - Martin Meissner

MNÍCHOV - Bayern Mníchov sa stal ôsmykrát za sebou nemeckým futbalovým majstrom. V 32. kole Bundesligy zvíťazil na pôde Werderu Brémy 1:0 a definitívne si zabezpečil rekordný 30. titul.

Bavori si dve kolá pred koncom súťaže vybudovali nedostihnuteľný 10-bodový náskok pred Borussiou Dortmund, ktorá ma k dobru stredajší domáci duel proti Mainzu. Bayern ťahá 11-zápasovú víťaznú sériu. Po reštarte najvyššej nemeckej súťaže po pauze zavinenej pandémiou koronavírusu ešte nestratil ani bod.

V Brémach sa zverenci trénera Hansiho Flicka ujali vedenia v 43. minúte. Poľský kanonier Robert Lewandowski sa šikovne vyhol ofsajdu a volejom do stredu bránky prekonal Jiřího Pavlenku. V 55. minúte Lewandowski opäť rozvlnil sieť za Pavlendom, gól však neplatil pre ofsajd. V 79. minúte musel ísť po druhej žltej karte predčasne do kabín obranca Bayernu Alphonso Davies, no Brémam sa už nepodarilo vyrovnať. Hlavičku Juju Osaka v 90. minúte bravúrne vyrazil Manuel Neuer. Po prehre zostal Werder na zostupovom 17. mieste, na 16. Fortunu Düsseldorf stráca dva body.

Theodor Gebre Selassie a Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Martin Meissner

"Oslavovať titul bez fanúšikov je trochu komplikované. Na štadióne chýba potrebná atmosféra a ešte čosi iné. Nie motivácia, ale divácka vášeň," uviedol pre akreditované média Lewandowski.

Hertha Berlín v zostave so slovenským reprezentantom Petrom Pekaríkom prehrala vo Freiburgu 1:2. Pekarík odohral na poste pravého obrancu celý zápas. Borussia Mönchengladbach zvíťazila nad VfL Wolfsburg 3:0. O dva góly domácich sa zaslúžil Jonas Hofmann, tretí pridal Lars Stindl. Slovenský reprezentačný stredopoliar László Bénes nastúpil za Borussiu v 81. minúte.

Werder Brémy - Bayern Mníchov 0:1 (0:1)
Gól: 43. Lewandowski, ČK: 79. Davies (Bayern) po druhej ŽK

SC Freiburg - Hertha BSC Berlín 2:1 (0:0)
Góly: 61. Grifo, 71. Petersen - 66. Ibiševič