Do súboja o NHL sa pridali ďalšie tri mestá: Najlepší hokej môžu vidieť aj v Kanade

Ilustračné foto
Ilustračné foto

OTTAWA - NHL by po koronavírusovej kríze mohla predsa len pokračovať nielen v USA, ale aj v Kanade. Vláda totiž pre hokejistov zmierni opatrenia a nebude u nich vyžadovať dvojtýždennú karanténu po prekročení hraníc. Medzi desiatkou uchádzačov, z ktorých sa vyberú dve mestá pre play-off, sú aj Vancouver, Edmonton a Toronto.

Pôvodne sa zdalo, že sa play-off pre 24 tímov rozbehne znovu len v Spojených štátoch, ale Kanade svitla nádej v utorok po vyjadrení premiéra Justina Trudeaua. Hranice sú síce naďalej uzavreté pre tých, ktorí nemajú vážny dôvod k ich prekročeniu, ale klubov NHL by sa toto obmedzenie pravdepodobne netýkalo.

"Je zrejmé, že rozhodnutie musí urobiť NHL aj samotné mestá a provincie, ale Kanada je otvorená, ak to dovolia miestne zdravotnícke úrady," povedal Trudeau s tým, že znovu bude s Američanmi rokovať o zjednodušení cestovných opatrení najskôr 21. júla.

Niektorí hokejisti z cudziny sa do kanadských klubov už vrátili trénovať, spoločné kempy sa otvoria 10. júla. Záujem hostiť boje o Stanley Cup majú tiež Chicago, Columbus, Dallas, Las Vegas, Los Angeles, Minneapolis a Pittsburgh.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Darryl Dyck

DISKUSIA