Český reprezentant sa vracia z KHL domov: Sám seba som si v inom drese nedokázal predstaviť!

Jakub Nakládal podpísal trojročný kontrakt s Pardubicami
Jakub Nakládal podpísal trojročný kontrakt s Pardubicami

PARDUBICE - Český hokejový reprezentant Jakub Nakládal sa stal novou posilou HC Dynamo Pardubice, s vedením klubu v stredu podpísal trojročnú zmluvu.

Tridsaťdvaročný obranca dosiaľ v najvyššej českej súťaži nehral za iný tím ako za Pardubice, s ktorými získal v roku 2010 majstrovský titul. V uplynulých sezónach pôsobil v Lokomotive Jaroslavľ v Kontinentálnej hokejovej lige. Už koncom marca však avizoval, že v Rusku z rodinných dôvodov nebude pokračovať a túži po návrate do extraligy. "Veľmi sa teším. Už keď som pred deviatimi rokmi odchádzal, tak som hovoril, že sa chcem vrátiť jedine do Pardubíc. Mám z toho veľkú radosť, že to vyšlo, sám seba som si nedokázal predstaviť v inom drese," povedal Nakládal na stredajšej tlačovej konferencii.

"S Jakubom Nakládalom sme podpísali trojročný kontrakt aj preto, že nám pomôže stabilizovať kabínu. On sám je veľmi ambiciózny a chce titul, takže je tu s nami správne," poznamenal nový väčšinový majiteľ východočeského klubu Petr Dědek. V Pardubiciach pôsobí pätica slovenských legionárov. Súčasťou kádra Dynama sú obrancovia Martin Bučko, Michal Ivan a Juraj Mikuš a dvojica útočníkov Matej Paulovič, Radoslav Tybor. V základnej časti sezóny 2019/2020 obsadili Pardubice 11. priečku.


Tagy: Jakub Nakládal HC Dynamo Pardubice Petr Dědek

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
HC Dynamo Pardubice

DISKUSIA