Premier League je späť! VIDEO City si poľahky poradil s Arsenalom, remíza nováčikov

Hráči Manchestru City oslavujú gól do siete Arsenalu Hráči Manchestru City oslavujú gól do siete Arsenalu Zdroj: SITA/AP photo/Dave Thompson, Pool

LONDÝN - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v dohrávke 28. kola anglickej Premier League nad Arsenalom Londýn 3:0. "Citizens" si v tabuľke upevnili druhé miesto, na suverénneho lídra FC Liverpool strácajú 22 bodov.

Pre Arsenal sa začal zápas nešťastne, pre zranenia totiž museli opustiť ihrisko Grant Xhaka a Pablo Mari. Domáci v ďalšom priebehu prvého polčasu nevyužili množstvo šancí, no v druhej minúte nadstaveného času sa ujala strela Raheema Sterlnga, ktorý využil zaváhanie Davida Luiza.

Hráči Manchestru City oslavujú Galéria fotiek (16) Zdroj: SITA/AP photo/Dave Thompson, Pool

V 51. minúte striedajúci Brazílčan fauloval v šestnástke Riyada Mahreza, videl červenú kartu a nasledoval pokutový kop, z ktorého Kevin de Bruyne zvýšil na 2:0. V závere spečatil triumf Manchestru City Phil Foden.

Po úvodnom hvizde si hráči Aston Villy aj Sheffieldu United kľakli, gestom vyjadrili podporu boju proti rasizmu. Rovnako spravil aj hlavný rozhodca Michael Olivera. Navyše, domáci mali na dresoch namiesto mena nápis "Black lives matter".

Hráči si pripomenuli aj Galéria fotiek (16) Zdroj: SITA/Shaun Botterill /Pool via AP

Bližšie k víťazstvu boli hostia, keď sa po priamom kope v prvom polčase zdalo, že domáci brankár Örjan Nyland chytil loptu až za čiarou. Rozhodca Oliver však odvolajúc sa na technológiu bránkovej čiary gól neuznal. Aston Villa tak bodovala po štyroch prehrách, v tabuľke figuruje na 19. mieste o bod za Bournemouthom. Sheffield je šiesty.

Zvyšok sezóny sa dohráva za prísnych hygienických opatrení. Štadióny vrátane tunelu a ihriska sú striktne rozdelené na červenú, žltú a zelenú zónu a dostane sa na ne iba obmedzený počet ľudí. Rohové zástavky, bránkové konštrukcie, tabule signalizujúce striedania a lopty dôkladne čistia pred každým duelom a po ňom. Protokoly predpisujú aj to, akým spôsobom budú mužstvá a realizačné tímy cestovať na zápasy a dodržiavať dištančné opatrenia.