Neapol môže oslavovať! Partenopei sa stali víťazmi Talianskeho pohára

Oslavy hráčov Neapola s trofejou Coppa ItaliaOslavy hráčov Neapola s trofejou Coppa Italia Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

NEAPOL - SSC Neapol v kádri so slovenským futbalovým reprezentantom Stanislavom Lobotkom sa stal šiestykrát víťazom Talianskeho pohára.

Vo finále na rímskom Stadio Olimpico zdolal Juventus Turín 4:2 po jedenástkovom rozstrele. V riadnom hracom čase sa zápas končil 0:0. Lobotka vo finále nefiguroval na súpiske pre zranenie stehenného svalu. Doposiaľ poslednýkrát získal Neapol Taliansky pohár v roku 2014, keď zvíťazil vo finále nad Fiorentinou 3:1 a ako kapitán "Partenopei" vtedy zdvihol trofej nad hlavu slovenský stredopoliar Marek Hamšík.

Neapol ako víťaz Talianskeho Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP Photo/Andrew Medichini

V úvode zápasu sa dianie odohrávalo medzi šestnástkami, ani jedno mužstvo si nevypracovalo šancu. V 23. minúte sa Neapol dostal k štandardnej situácii a Insigne opečiatkoval brvno bránky Juventusu. "Partenopei" zvýšili aktivitu a v závere prvého polčasu sa v dobrej pozícii ocitol Diego Denume, jeho strelu však Gianluigi Buffon nohou vyrazil.

Aj v druhom dejstve boli nebezpečnejší hráči Neapola. V 73. sa dobre uvoľnil Arkadiusz Milik, jeho strela však mierila nad. V druhej minúte nadstaveného času mal Neapol po skrumáži dve obrovské šance, Buffon však vyrazil strelu striedajúceho Elifa Elmasa a následne mu pomohla žrď. V jedenástkovom rozstrele zlyhali úvodní dvaja exekútori Juventusu Paulo Dybala a Danilo. Hráči Neapola boli stopercentní a po góle Milikia vypukla v ich tábore obrovská radosť.

finále Talianskeho pohára:
SSC Neapol - Juventus Turín 0:0, 4:2 po 11 m rozstrele
11 m rozstrel: Dybala nedal, Insigne 1:0, Danilo nedal, Politano 2:0, Bonucci 2:1, Maksimovič 3:1, Ramsey 3:2, Milik 4:2
ŽK: Rui - Bonucci, Dybala

zostavy:
Neapol: Meret – Di Lorenzo, Maksimović, Koulibaly, Rui (80. Hysaj) – Ruiz (80. Allan), Demme, Zieliński (88. Elmas) – Callejon (66. Callejon), Mertens, Insigne

Juventus: Buffon – Cuadrado (85. Ramsey), Bonucci, de Ligt, Sandro – Bentancur, Pjanić (74. Bernardeschi), Matuidi – Dybala, Ronaldo, Costa (65. Danilo)

Viac o téme: SSC Neapol Juventus Turín Coppa Italia