Slovenská osemnástka s jasným cieľom: Chceme sa vyrovnať svetovej špičke a konkurovať jej

Ivan Feneš so svojimi zverencamiIvan Feneš so svojimi zverencami Zdroj: hockeyslovakia.sk

BRATISLAVA - Projekt centralizovanej prípravy slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov bude pokračovať aj v nasledujúcej sezóne 2020/2021. Hlavným cieľom jeho vlaňajšieho obnovenia bolo poskytnúť top podmienky pre slovenské talenty, pripraviť ich na "mužský" hokej a postúpiť do najvyššej kategórie majstrovstiev sveta. Šampionát, ktorý sa mal uskutočniť v apríli v Spišskej Novej Vsi, prekazila pandémia koronavírusu. Trénerom slovenskej "osemnástky" bude aj pre najbližšie mesiace Ivan Feneš a manažérom Branislav Varga.

"Cieľ zostáva rovnaký – postúpiť do elitnej kategórie MS. Napriek tejto situácii by malo byť naším cieľom, aby sme svoju prácu dokončili tak, ako sme si predsavzali," uviedol pre hockeyslovakia.sk tréner SR 18 Ivan Feneš a vyjadril potešenie z toho, že vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja odsúhlasilo pokračovanie tohto projektu.

V porovnaní s predčasne ukončenou sezónou 2019/2020 bude v tej nasledujúcej centralizovaná príprava kratšia. Odštartuje 10. septembra a trvať bude do konca decembra. SR 18 odohrá svoje domáce stretnutia v Piešťanoch, celkovo by mala absolvovať 10 duelov v extralige juniorov a 20 zápasov v druhej najvyššej súťaži - Slovenskej hokejovej lige. "Sme veľmi radi, že vedeniu SZĽH záleží na výchove mladých hráčov a udržaní hráčov na Slovensku. Preto projekt SR18 pokračuje," konštatoval manažér reprezentácie Branislav Varga, na ktorého nadviazal prezident SZĽH Miroslav Šatan: "O centralizovanej príprave sme sa rozprávali na Výkonnom výbore SZĽH aj trénerskej rade a rozhodli sme sa, že projekt bude pokračovať. Vidíme v tom zmysel, pretože hráči, ktorí prešli projektom SR18 dnes majú skúsenosti navyše v porovnaní so svojimi rovesníkmi. Budú sa posúvať ďalej, objavia sa v prvoligových tímoch a niektorí aj v extraligových."

Realizačný tím sa bude postupne tvoriť v nasledujúcich týždňoch, no tréner by rád nadviazal na dobré výsledky zo sezóny 2019/2020. "Osemnástka" v nej pretavila šesť účastí na medzinárodných turnajoch do štyroch celkových víťazstiev. Navyše po skončení projektu nastúpilo 13 hráčov v Tipsport Lige alebo Slovenskej hokejovej lige. "My sa chceme vyrovnať svetovej špičke a projekt je dôležitý preto, aby sme jej boli schopní konkurovať. Dobré sezóna bola výsledkom súhry viacerých okolností," povedal Feneš. Podľa neho sa zišiel solídny realizačný tím, boli vytvorené výborné podmienky a mladí hokejisti mali obrovskú chuť zlepšovať sa. "Chlapci budú mať aj teraz k dispozícii trénerov individuálnych zručností, konzultanta, fyzioterapeuta, mentálneho kouča, kondičného trénera či perfektné materiálno-technické zabezpečenie a profesionálnu športovú prípravu pre seniorský hokej," uviedol manažér Varga.

Viac o téme: Miroslav Šatan Ivan Feneš Branislav Varga Slovensko U18
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: hockeyslovakia.sk
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články