VIDEO Ulicami mesta sa preháňal v najnovšom Ferrari: Leclerc prevetral ešte horúci model

Charles Leclerc v najnovšom monoposte FerrariCharles Leclerc v najnovšom monoposte Ferrari Zdroj: Twitter - Charles Leclerc

MARANELLO - Pilot stajne formuly 1 Ferrari Charles Leclerc vyrazil vo štvrtok s novým súťažným vozidlom do ulíc Maranella. Domovským mestom talianskeho tímu prešiel s aktuálnym modelom SF1000 cestu z firemnej továrne na súkromnú testovaciu trať vo Fiorane. Tam spoločne s tímovým kolegom Sebastianom Vettelom absolvuje prvé testovacie jazdy po koronavírusovej pauze, to už ale s vozidlom z roku 2018.

"Dobré ráno, Maranello. Mrzí ma, ak som vás dnes ráno zobudil, ale musel som do ísť práce," uviedol Leclerc na twitteri potom, čo 110 dní od posledného oficiálneho testovania v Barcelone znova riadil najnovší monopost. Na sociálnych sieťach umiestnil snímku zachytávajúcu prejazd bránou továrne, z ktorej v roku 1947 zakladateľ tímu Enzo Ferrari vyšiel s prvým športovým vozidlom so vzpínajúcim sa koňom v znaku.

 

"Normálne nie som žiadne ranné vtáča a asi som aj niektorých ľudí vytrhol zo spánku, ale dnes pre to bol dobrý dôvod. Byť späť v kokpite, to je ako vrátiť sa domov," doplnil dvadsaťdvaročný jazdec.

Ferrari takto symbolicky začalo prípravu na odložený štart sezóny, ktorá začne v počas prvého júlového víkendu v Spielbergu. Už v minulom týždni zasadol v Silverstone za volant Mercedesu svetový šampión Lewis Hamilton, prvé testovacie jazdy už majú za sebou aj tímy Renault či Racing Point.

Viac o téme: Ferrari Charles Leclerc
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter - Charles Leclerc; VIDEO: Twitter - Charles Leclerc; youtube.com
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články