Benzema prekonal legendárneho Puskása: Jeho gól bol naozaj neskutočný!

Gólové oslavy hráčov RealuGólové oslavy hráčov Realu Zdroj: SITA/AP//Manu Fernandez

MADRID - V zaujímavom zápase a po krásnych góloch Karima Benzemu a Marca Asensia si futbalisti Realu Madrid poradili vo štvrtok v 29. kola La Ligy s FC Valencia 3:0. Na prázdnom štadióne Alfreda di Stefana rozhodol "biely balet" v druhom polčase a z druhej pozície tabuľky stráca na lídra a obhajcu FC Barcelona stále dva body.

Real mal výborný nástup, potom však jeho tlak upadol a šance mali hostia, keď Rodrigo trafil tyč. Valencia dala aj gól, ale keďže Rodrigovu strelu jemne tečoval nohou v ofsajde postavený Maxi Gomez, VAR ho anuloval. Skóre otvoril po hodine hry francúzsky útočník Benzema po prihrávke od Belgičana Edena Hazarda. Na 2:0 zvýšil v 74. minúte vôbec prvým dotykom s loptou striedajúci Asensio, ktorý bol na ihrisku len pár sekúnd. Skvele tak oslávil návrat po zranení kolena, kvôli ktorému vynechal desať mesiacov. Na 3:0 spečatil výsledok opäť Benzema fantastickým kúskom v 86. minúte, keď si vo vzduchu jedným dotykom prebral prihrávku od Asensia a ľavačkou prekrásne zakončil tvrdou strelou pod brvno.

"Som veľmi šťastný, že som sa vrátil takýmto spôsobom a zapísal sa aj do listiny strelcov. Cítim veľké zadosťučinenie, boli to dlhé mesiace, po operácii bola rehabilitácia a potom tvrdý tréning. A teraz sa to vyplatilo. Je to pre mňa veľmi emotívne. Začali sme dobre, potom sa ale Valencia veľmi zlepšila a mala šance. Vedeli sme však čo máme robiť v druhom polčase, aj sme to urobili a zaslúžene zvíťazili," citovala Asensia agentúra DPA. "Mám z neho veľkú radosť. Veľa to pre neho znamená. Všetci ho opäť radi vidíme na trávniku, kam patrí," povedal tréner "pusiniek" Zinedine Zidane.

Benzema sa po reštarte ukazuje ako kľúčová postava mužstva. Gólová lahôdka pre neho znamenala už 243. gól v drese Realu vo všetkých súťažiach, čím sa dostal na piate miesto klubových historických tabuliek pred legendárneho Ferenca Puskása. "Benzemov gól bol naozaj neskutočný. Ten volej, spôsob ako cíti loptu, tá strela ľavačkou. Mám z neho obrovskú radosť," dodal Zidane. Benzema strelil šestnásty ligový gól v sezóne, bolo to jeho piate dvojgólové stretnutie v ročníku, za argentínskym lídrom Lionelom Messim z FC Barcelona zaostáva o päť presných zásahov.

Valencia nebola obetným baránkom a v kvalitnom súboji dokázala súperovi narobiť problémy. Hoci štatistiky zápasu boli jasne na strane domácich, v prvom polčase mali hostia dobré šance. "Nechápem, prečo nám ten gól neuznali. Maxi ani vo svojom postavení neovplyvnil hru. No ale už nemá zmysel sa sťažovať," citovala agentúra AP Rodriga.

Viac o téme: Real Madrid La Liga