Ďalšia futbalová súťaž sa pomaly vracia do normálu: Fanúšikovia sa vrátia na štadióny

Ilustračné foto
Ilustračné foto

VARŠAVA - Futbaloví fanúšikovia v Poľsku sa od piatka vrátia na štadióny, hoci v obmedzenom množstve a za dodržania potrebných hygienických opatrení. Na základe uvoľnenia vládnych opatrení v súvislosti s pandémiou koronavírusu budú môcť kluby zaplniť 25 percent kapacít štadiónov v dvoch najvyšších súťažiach.

Poľská Ekstraklasa sa vrátila do súťažného diania po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu v piatok 5. júna. Hralo sa však bez divákov. Od 19. júna môže byť štadión zaplnený maximálne z jednej štvrtiny.

V piatok sa hrajú dva zápasy, Zaglebie Lubin hostí LKS Lodž, resp. Górnik Zabrze privíta Koronu Kielce. Na tribúny v Zabrze si tak môže nájsť cestu až 4600 fanúšikov. "Fanúšikovia obsadia každé štvrté miesto na štadióne. Určité výnimky sa budú týkať rodín s deťmi alebo návštevníkov, ktorí žijú spoločne," povedal hovorca Górniku Bartlomiej Perek agentúre DPA.

Diváci budú mať povinné rúška pri príchode a pohybe na štadióne, priamo na miestach si ich budú môcť dať dolu, hoci klub vydal odporučenie, aby ich mali na tvárach neustále.


Tagy: Poľsko Ekstraklasa

Zdroj:
TASR
Foto:
Getty Images

DISKUSIA