VIDEO Barcelona sa nepresadila v Seville, Mallorca s Valjentom stratila dôležité body

Sklaman� Lionel Messi po z�pase s SevillouSklaman� Lionel Messi po z�pase s Sevillou Zdroj: SITA/AP Photo/Angel Fernandez

SEVILLA - Futbalisti FC Barcelona stratili prvé body po reštarte španielskej La Ligy. Líder súťaže v piatok remizoval na ihrisku tretieho tímu tabuľky FC Sevilla 0:0 a jeho konkurent v boji o titul Real Madrid sa môže bodovo dotiahuť v prípade nedeľňajšieho víťazstva v San Sebastiane.

Barcelona po obnovení ligy vyhrala najskôr na Mallorke 4:0 a potom doma nad Leganes 2:0, v Seville sa však strelecky nepresadila. Lionel Messi i Luis Suarez odohrali celý zápas, no nedokázali prekonať českého brankára domácich Tomáša Vaclíka. V prvom polčase "gólový" priamy kop Messiho vyhlavičkoval mimo bránky obranca Jules Koundé, na druhej strane si v 56. minúte Marc-André ter Stegen poradil s delovkou domáceho Lucasa Ocamposa.

Valjent s Mallorcou iba remizoval

Futbalisti RCD Mallorca v zostave so slovenským reprezentantom Martinom Valjentom remizovali v piatkovom zápase 30. kola La Ligy doma s CD Leganes 1:1. O dva dôležité body v snahe o zotrvanie v najvyššej súťaži prišli až v 87. minúte

Mallorca v zostave s Galéria fotiek (4) Zdroj: Profimedia

Valjent odohral celý zápas. Salva Sevilla z Mallorky otvoril skóre presným zásahom už v 9. minúte, hostia však tri minúty pred vypršaním riadneho času vyrovnali zásluhou Oscara. Mallorca získala prvý bod v treťom dueli po reštarte súťaže, v tabuľke však zostala na zostupovom 18. mieste. Leganes je posledný.

Villarreal v boji o miestenku do pohárovej Európy uspel na ihrisku Granady 1:0 a v tabuľke je siedmy.