Djokovičov otec sa znovu obul do Federera: Dopredu ho ženie nepriateľstvo voči Novakovi!

Roger Federer a Novak Djokovič
Roger Federer a Novak Djokovič

BELEHRAD – Napäté vzťahy dvoch tenisových velikánov? Roger Federer a Novak Djokovič sú dlhoroční rivali a nenapodobiteľné legendy okruhu ATP. Ich súkromný vzťah je však už celé roky predmetom nekonečných diskusií. Ďalší olej do ohňa prilial opäť Srdjan, otec najlepšieho srbského športovca histórie.

Čoskoro tridsaťdeväťročný Bazilejčan má na konte rekordných dvadsať grandslamových titulov, no k prepísaniu tenisových štatistík je čoraz bližšie aj jeho takmer o šesť rokov mladší úhlavný konkurent. Djokovič stráca na Federera len tri tituly a aj vzhľadom na svoj vek je na najlepšej ceste prekonať azda najvýznamnejší rekord vo svete bieleho športu. Okrem naháňania trofejí z turnajov veľkej štvorky má belehradský bojovník nakročené aj k prekonaniu prvenstva v počte týždňov na pozícii svetovej jednotky.  

Práve čoraz dotieravejší prístup Djokoviča s Nadalom je podľa otca populárneho Noleho hlavným dôvodom dlhočíznej kariéry majiteľa celkovo 103 titulov. "Prečo si myslíte, že Roger hrá, aj keď má takmer 40 rokov? Len si to predstavte: Štyridsaťročný muž stále hrá tenis namiesto toho, aby šiel domov a robil oveľa zaujímavejšie veci. Nedokáže akceptovať fakt, že Novak s Rafom mu dýchajú na krk a raz ho predbehnú. Dopredu ho ženie nepriateľstvo voči Nolemu. Federer je zatiaľ najlepším hráčom všetkých čias, ale nebude to dlho trvať," zneli tvrdé slová Srdjana Djokoviča v rozhovore pre Sport Klub.

Roger, staraj sa o svoje deti!

Tradičný kritik švajčiarskeho virtuóza si znova nebral servítku pred ústa a pre osemnásobného kráľa Wimbledonu má veľavravný odkaz: "Roger, staraj sa o svoje deti, choď napríklad lyžovať, rob niečo iné. Tenis nie je všetko, pre môjho syna je to iba dočasné hobby, nebude hrať večne," zakončil otec dlhoročného lídra rebríčka ATP.

Štipľavé odkazy rodiny Djokovičovcov nie sú v tenisovom svete ničím výnimočným. Srdjan vo februárovom rozhovore uviedol, že Federer na jeho syna žiarli. Ostrú reakciu pridala aj Noleho mama Dijana, ktorá technického génia Federera označila za "trochu arogantného", čím reagovala na lanský epický súboj o titul v All England Clube, v ktorom srbský hrdina odvrátil dva mečbaly a ovládol jedno z najlepších grandslamových finále uplynulej dekády.


Tagy: Rafael Nadal Roger Federer Novak Djokovič Srdjan Djokovič

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Jim Young

DISKUSIA