Poplach v Černákovej Tampe: Pozitívne testy na koronavírus, uzavreli tréningové priestory

Hokejisti Tampy Bay LightningHokejisti Tampy Bay Lightning Zdroj: SITA/AP/Duane Burleson

TAMPA - Troch hráčov hokejového klubu NHL Tampa Bay Lightning pozitívne testovali na COVID-19. Na sociálnej sieti Twitter to uviedol reportér kanadskej stanice TSN Bob McKenzie.

Vedenie zámorského klubu, v ktorom hrá aj slovenský obranca Erik Černák, muselo dočasne uzatvoriť svoje tréningové zariadenia. Okrem troch hráčov zistili vírus aj u dvoch zamestnancov, mená nakazených nezverejnili. Ostatných teraz čaká ďalšie testovanie, podľa McKenzieho začnú hráči Tampy opätovne s tréningom až po tom, čo nebude v klube žiadny pozitívny test.

Na Floride hlásili v piatok 3822 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, deň predtým sa objavilo 3207 prípadov. V NHL je Tampa piaty klub, ktorý hlásil výskyt ochorenia COVID-19 medzi hráčmi. Predtým sa nákaza objavila v tímoch Colorado Avalanche, Ottawa Senators, Pittsburgh Penguins a Boston Bruins.

NHL je momentálne v druhej fáze projektu reštartu súťaže s dobrovoľným tréningovým procesom. Prípravné kempy by sa mali otvoriť 10. júla a vedenie súťaže verí, že duely play off by sa mohli začať v na dvoch zatiaľ nešpecifikovaných miestach v auguste.

Viac o téme: Tampa Bay Lightning Erik Černák
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Duane Burleson
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články