VIDEO Motivovaná Nitra si uchmatla dôležité body, duel so Senicou poznačil sporný gól

Hráči Nitry sa radujú z góluHráči Nitry sa radujú z gólu Zdroj: SITA/Martin Medňanský

NITRA - Futbalisti FC Nitra zvíťazili v sobotnom domácom stretnutí 2. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige nad FK Senica 2:0. Na predposlednej priečke sa Seredi priblížili na rozdiel jedného bodu, pred Pohroním majú šesťbodový náskok. Tieto dva tímy sa v nedeľu stretnú vo vzájomnom zápase.

Zápas sa začal vo svižnom tempe. Prvý strelecký pokus patril domácim, proti Chobotovej strele z rohu šestnástky úspešne zasiahol brankár Vorel. V 10. minúte sa za obranou hostí objavil Vrábel, ale tiesnený nevystrelil dostatočne kvalitne a jeho strelu brankár Senice bez väčších problémov pokryl. Hostia ohrozili domácu bránku v 17. minúte, ale ďalekonosná strela Enejiho našla domáceho brankára pripraveného.

O 5 minút neskôr pohrozili znovu Nitrania. Po Šefčíkovej prihrávke spálil príležitosť Faško. Po polhodine hry vysunul Faško aktívneho Šefčíka, ten však z uhla vypálil iba do bočnej siete. V 41. minúte sa ešte Chobot zbavil Enejiho, prihral Ristovskému, ktorého umiestnenú strelu brankár Vorel bravúrne vyrazil. Na prestávku mužstvá odchádzali za bezgólového stavu.

V druhom polčase síce Nitrania pokračovali vo svojej aktivite, ale narážali na dobre organizovanú obranu súpera. V 59. minúte sa pod Zoborom udiala prvá zmena skóre. Po prečíslení obrany Senice sa dostal k zakončeniu Šefčík, jeho technická strela trafila brvno a následne sa lopta odrazila od žrde naspäť do hry. Čiarový rozhodca však videl situáciu ináč a Nitrania aj napriek protestom Seničanov viedli 1:0.

Domácich sporný gól povzbudil a vypracovali si aj ďalšie šance. V 72. minúte po Faškovej štandardnej situácii mal gól na hlave Ristovski, ale brankár Vorel zákrokom na bránkovej čiare svoj tím podržal. Onedlho nebezpečne vypálil z ľavej strany striedajúci Muleme, skóre sa však nezmenilo. Erupcia radosti v domácom tábore vybuchla opäť v 83. minúte, keď po Šefčíkovom centri z ľavej strany presne k žrdi hlavičkoval Ristovski na 2:0.

V závere sa ešte Seničania snažili kontaktným gólom vrátiť späť do zápasu, ale domáci si už svoj náskok postrážili a do tabuľky si pripísali mimoriadne dôležité tri body.

2. kolo skupiny o udržanie sa
FC Nitra - FK Senica 2:0 (0:0)
Góly: 59. Šefčík, 83. Ristovski. Rozhodovali: Marhefka – Somoláni, Perát, ŽK: Vrábel, Niemchanimov, Hambálek, Magda – Eneji, Vorel, 285 divákov

Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Niemčanimov, Magda - De Jesus, Vrábel (66. Muleme) – Šefčík (83. Hambálek), Faško (75. Javorčič), Chobot - Ristovski

Senica: Vorel – Deket (65. Kučera), Didiba, Lukáčik – Eneji, Addo, Totka, Buchel (75. Sulley) – Meliš, Duda, Černák (65. Mihál)

Hlasy po zápase:

Miroslav Nemec, tréner Nitry: "Chlapci dnes hrali skvele, vytvorili si veľké množstvo šancí, mohli sme o zápase rozhodnúť už oveľa skôr. Hrali sme pekný a slušný futbal."

Ján Bíreš, tréner Senice: "Nie sme spokojní s predvedenou hrou v prvom polčase, domácim sme darovali niekoľko šancí. V Pohroní nám naposledy neuznali regulárny gól, ak dnes niekto tvrdí, že to bol gól, nech si stojí za svojím tvrdením a zoberie na seba zodpovednosť."

Trenčín zdolal ViOn

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v sobotnom stretnutí 2. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige na trávniku FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:2. Upevnili si prvé miesto vo svojej nadstavbovej tabuľke, od Zlatých Moraviec ako najbližšieho prenasledovateľa sa odpútali na rozdiel štyroch bodov.

V hustom daždi sa hral obojstranne aktívny futbal. Už v 2. minúte Švec ideálne našiel Cmiljaniča, ktorého dobre namierenú strelu pozorný Šemrinec stihol vykopnúť. Po štvrťhodine predviedli hostia rýchlu akciu, Bukari naservíroval tutovku Ghalimu, ale ten namieril meter vedľa pravej žrde. V 25. minúte sa šikovne uvoľnil Bukari, jeho dobre mierenú strelu do šibenice však Pindroch na dvakrát skrotil.

Postupom času to boli hostia, ktorí sa čoraz viac tlačili pred Pindrocha. Skóre sa zmenilo v 33. minúte, keď Keston spätnou prihrávkou našiel nekrytého Kadáka a ten s prehľadom otvoril gólový účet stretnutia. Už o 3 minúty prišla akcia ako cez kopirák. Van Kessel našiel spätnou prihrávkou Kadáka a ten medzi nohy Pindrocha zvýšil - 0:2. Silnú päťminútovku Trenčanov mohol zavŕšiť Van Kessel, ktorého v čistej príležitosti vychytal Pindroch. V závere prvého polčasu mohol skorigovať skóre Cmijlanič, ale z hranice šestnástky nenamieril presne.

Obojstranne otvorená partia pokračovala aj po zmene strán. V 54. minúte Brašeň posunul loptu Kovaľovi, ale ten vypálil tesne mimo. Skóre sa opäť zmenilo v 57. minúte, keď El Mahdoui šikovnou kolmicou vysunul Bukariho a ten zoči-voči Pindrochovi dal na 3:0 pre hostí. Po hodine hry sa Švec predral do šestnástky, k lopte sa dostal Ďubek a prudkou strelou znížil na 1:3 z pohľadu domácich.

Už o minútu Švecova strela z hranice šestnástky lízala pravú žrď. Na opačnej strane sa v 75. minúte rútil Van Kessel z vlastnej polovice na bránku, v čistej pozícii ešte prihrával Bukarimu, ten však z päťky trestuhodne prestrelil. ViOn vrátil do stretnutia v 78. minúte exportným gólom Kovaľ, záverečná hra vabank však už domácim vyrovnanie nepriniesla.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - AS Trenčín 2:3 (0:2)
Góly: 61. Ďubek, 78. Kovaľ - 33. a 36. Kadák, 57. Bukari. Rozhodovali: Očenáš – Poláček, Galo, ŽK: El Mahdoui, 332 divákov

Zlaté Moravce-Vráble: Pindroch – Hrnčár, Asanovič, Tóth (46. Chren), Brašeň – Švec, Duga, Sloboda (71. Grozdanovski), Kovaľ – Ďubek – Cmiljanič (46. Válovčan)

Trenčín: Šemrinec – Šulek, Križan, Kapuadi, Keston – El Mahdioui - Zubairu, Kadák (88. Čatakovič) - Bukari, Van Kessel (90. Depetris), Ghali

Karol Praženica, tréner Zlatých Moraviec: "Zápas sme si dnes prehrali v prvom polčase našou malou aktivitou. V druhom polčase sme lepšie napádali a získali sme viacero lôpt, avšak s mužstvom, ako je Trenčín, je málo hrať jeden polčas. Tesne pred zápasom sa menila nominácia, pretože Meszáros nemal vybavené hosťovanie. Toto by sa nemalo stávať ani na dedine."

Norbert Hrnčár, tréner Trenčína: "Videli sme zápas v dobrom tempe, hraný hore-dole. Dnes sme mali veľké šance na to, aby sme stretnutie uzavreli skôr. Nedali sme, naopak, súper sa dostal do hry. Víťazstvo je pre nás veľmi dôležité. Teším sa, že vidím progres najmä u mladých chalanov."

Viac o téme: FK Senica FC Nitra AS Trenčín Fortuna Liga FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble